KIRKLARELİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ÖĞRENCİLERLE KAHVALTI ETKİNLİĞİ

ÖĞRENCİLERLE KAHVALTI ETKİNLİĞİ

    İl Emniyet Müdürlüğü, Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile işbirliği içerisinde, ÇOGEP kapsamında, dezavantajlı öğrencilerin okula devamsızlığını önlemek için her sabah merkez ilçedeki Vali Faik Üstün İlkokulunda kahvaltı veriyor.

 

    Roman vatandaşların yoğun olarak yaşadığı Yayla Mahallesindeki, Vali Faik Üstün İlkokulunda Okulu´nda İl Emniyet Müdürü Mehmet Emin AKAY’ın da katılımı ile ilk gün polisler, öğrencilere sandviç ve meyve suyu dağıttı. Ardından İl Emniyet Müdürü Mehmet Emin AKAY, Milli Eğitim Müdürlüğü yöneticileri ve polis memurları öğrencilerle kahvaltı yaptı, sohbet etti.

 

    Sosyal sorumluluk projesi olarak dezavantajlı çocukların okula devamlılıklarını sağlamak için bir ay boyunca gerçekleştirilecek projenin hedefi Vali Faik Üstün İlkokulunda yüzde 60´lara varan devamsızlık oranının alt seviyelere çekilmesidir. Kahvaltının akabinde İl Emniyet Müdürü, Milli Eğitim Müdürlüğü Yöneticileri, polisler ve öğrencilerle toplu fotoğraf çekimi ile program sona erdi.

 

 

Kocahıdır Mh. Paşaçeşme Cd. No1 Merkez/Kırklareli - 288 214 10 74 288 214 20 21

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.