KIRKLARELİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Öğrencilerimiz İçin Tatil Zili Çaldı

Öğrencilerimiz İçin Tatil Zili Çaldı

2014 - 2015 Eğitim Öğretim Yılı İkinci Dönem Sonu karne dağıtım töreni 12 Haziran 2015 Cuma günü TOKİ Ahmet Cevdet Paşa İlkokulu/Ortaokulunda yapıldı.

İlimizde eğitim öğretim faaliyetini yürüten okul ve kurumlarımızda 50931 öğrencimiz karne heyecanını yaşadı. 18.715 öğrencimiz takdir belgesi alırken 14.807 öğrencimiz de teşekkür belgesi almaya hak kazandı.

Sayın Valimiz Esengül CİVELEK’in iştirak ettiği karne dağıtım töreni, saat 11.00 de gerçekleştirildi. Sayın Valimiz Esengül CİVELEK,  İl Milli Eğitim Müdürümüz İbrahim KORKMAZ ile birlikte TOKİ Ahmet Cevdet Paşa İlkokulundaki tüm sınıfları gezerek öğrencilerimize karnelerini verdiler. Törende öğrencilerimizin haklı gururu ve heyecanları göze çarpıyordu.  Toplu fotoğraf çekiminin ardından okulun yönetici ve öğretmenleriyle bir araya gelen Sayın Valimiz Esengül CİVELEK öğrencilerimizin ve okulumuzun eğitim durumu hakkında bilgi aldı.

Okul Müdürü İbrahim ERGİNSOY günün anısına Valimiz Sayın Esengül CİVELEK’e, okula isimi verilen tarihçi ve hukukçu Ahmet Cevdet Paşa’yı ve başkanlığındaki bir komisyon tarafından derlenen medeni hukuk Mecelle´yi anlatan  “Ahmet Cevdet Paşa ve Mecelle” isimli kitabı takdim etti.

Karne dağıtım töreninden sonra Valimiz Sayın Esengül CİVELEK, TOKİ Ahmet Cevdet Paşa İlkokulu’nda yeni tefriş edilen Okul Kütüphanesinin ve Okullar Hayat Olsun projesi kapsamında kursiyerlerce yapılan “Yetişkinler Resim Kursu” Yıl Sonu Resim Sergisi’nin açılışını gerçekleştirdi.

Yine TOKİ Ahmet Cevdet Paşa İlkokulu/Ortaokulunda Okullar Hayat Olsun projesi kapsamında gerçekleştirilen 06-10 yaş çocukların anne babalarına yönelik “Aile Eğitimi Kursu”nu tamamlayan 10 öğrenci velisine de katılım belgelerini verdi.

            Karne dağıtım törenine Sayın Valimiz Esengül CİVELEK, İl Milli Eğitim Müdürümüz İbrahim KORKMAZ, İl Milli Eğitim Şube Müdürlerimiz, okulun yöneticileri, öğretmenleri ve velilerimiz katıldılar.

 

 karne töreni  karne töreni

 karne töreni  karne töreni

 karne töreni  karne töreni

 karne töreni  karne töreni

 karne töreni  karne töreni

 karne töreni  karne töreni

 karne töreni  karne töreni

 karne töreni

Kocahıdır Mh. Paşaçeşme Cd. No1 Merkez/Kırklareli - 288 214 10 74 288 214 20 21

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.