KIRKLARELİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Müdürlüğümüz ile Kırklareli Üniversitesi İşbirliğinde "Matematiksel Kavrayış" Projesi Hayata Geçirildi.

Müdürlüğümüz ile Kırklareli Üniversitesi İşbirliğinde

Öğrencilere matematiği sevdirmek amacıyla düzenlenen proje kapsamında, üniversitenin Matematik Bölümü öğrencileri, 5. sınıf öğrencilerine ders veriyor. 

Milli Eğitim Bakanlığı, TÜBİTAK ve üniversiteler iş birliğinde matematik dersinin öğrenimini günlük yaşam becerilerine uyarlayarak hem kolaylaştırmak hem de öğrencilerin bu dersi küçük yaştan itibaren sevmelerini sağlamak amacıyla başlatılan "Matematik Seferberliği" Kırklareli'nde hayata geçirildi. "Her Yerde Matematik" anlayışıyla başlatılan seferberlikte Kırklareli İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Kırklareli Üniversitesi ile hazırlanan bir protokol çerçevesinde çalışmalar yapmaya başladı. "Matematiksel Kavrayış" Projesi İşbirliği Protokolü çerçevesinde öğrencilere matematik dersine karşı olumlu bir tutum geliştirmeleri ve matematik dersini sevmeleri hedeflendi. 2022-2023 eğitim -öğretim yılını kapsayan proje kapsamında Ahmet Mithat Ortaokulu, Ahmet Yener Ortaokulu ve Mustafa Dalcalı Ortaokulu pilot okullar olarak belirlendi. Kırklareli Üniversitesi Matematik Bölümü öğretim elemanları denetiminde üniversite öğrencileri adı geçen okullardaki 5. sınıf öğrencilerine ders saatleri dışında haftada 2 gün kurs vermeye başladı. "Matematik Seferberliği" kapsamındaki bu proje ile öğrencilerin derse karşı ilgisi pozitif yönde gelişim gösterdi ve akademik başarılarında artış gözlemlendi.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Hüseyin Kalkan projeye yönelik olarak, "Geçen yıl üniversite ile yapmış olduğumuz bu protokol çerçevesinde öğrencilerimizden ve velilerimizden olumlu dönütler aldık. Bizler de öğrencilerimizin başarılarındaki artışı ve derse karşı ilgilerinin olumlu yönde geliştiğini gözlemledik. Bakanlığımızın başlattığı 'Matematik Seferberliği' ile önceki protokolü bu sene de yeniledik. Öğrencilerimiz bu kurslar sayesinde matematik dersinin günlük yaşamdaki önemini kavradılar. Matematik dersine olan ilgi ve sevgileri arttı. Projeyi önümüzdeki yıllarda da devam ettirmeyi amaçlıyoruz." dedi.

09-01-202309-01-2023

KOCAHIDIR MAHALLESİ PAŞA ÇEŞME CAD. BLOK NO 6 İÇ KAPI NO1 - 288 214 10 74 288 214 20 21

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.