KIRKLARELİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

KIRKLARELİ'DEN KODLUYORUM

KIRKLARELİ'DEN KODLUYORUM

AB Kod Haftası, kodlama ve dijital okuryazarlığı eğlenceli ve ilgi çekici bir şekilde herkesin ayağına getirmeyi amaçlayan bir girişimdir.

#CodeWeek

16-10-2020

10-25 Ekim 2020 

       Kodlamayı Öğrenmek, çevremizde hızla değişen dünyayı anlamamıza, teknolojinin nasıl çalıştığına dair ufkumuzu genişletmemize ve yeni fikirlerle yenilikleri keşfetmek için becerilerimizi geliştirip kapasitemizi artırmamıza yardımcı olur.

       Neden sınıfınıza kodlamayı öğretmelisiniz?

       Kodlama, öğrencilerinize nasıl bir fayda sağlayabilir? Öğretmen olarak sizin için ne gibi avantajları var?

Dijital çağdaki herkesin temel okuryazarlığının , kodlamanın yanı sıra problem çözmei iş birliği ve analitik beceriler gibi sayısal düşünmeye ilişkin hayati yeteneklerin geliştirilmesine yönelik bir anlayış içermesi gerektiğine inanıyoruz. Nasıl kodlama yapılacağını öğrenmek, öğrencilerinizin dijital olarak yetkin bir toplumun ön cephelerinde yer almasını sağlayacak, çevrelerindeki dünyayı daha iyi anlamalarına yardımcı olacak ve hem lişisel hem de mesleki yaşamlarında başarılı olma şanslarını artıracaktır.

16-10-2020

 

       Kod Haftası, okullara ve öğretmenlere ücretsiz mesleki gelişim fırsatları, öğretim materyalleri, uluslararası mücadeleler ve fikir alışverişleri fırsatları sunarak, tüm öğrencilere dijital oluşturucular olarak ilk adımlarını atma imkanı sağlar.

Kırklareli'de Kod Haftası etkinliğini organize etmek adına https://code.org/ üzerinden sınıf oluşturma, scratch ile ilgili çalışmaların EBA üzerinden videolarının izlenmesi, basit arduino çalışmaları(MEM tarafından kursa katılan öğretmenlerce) BT formatör öğretmenlerinin etkinlikleri ile çok sayıda öğretmen ve öğrenci için farkındalık yaratılması amaçlanmaktadır.

 

Katılmak için https://codeweek.eu/ sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Aşağıdaki linklerden ; örnek etkinlikleri inceleyerek siz de etkinliğinizin ilham kaynağı olması için paylaşabilirsiniz;

https://www.facebook.com/groups/turkiyecodeweek/?ref=share

https://www.facebook.com/groups/774720866253044/?ref=share

16-10-2020

Siz de bu yıl "Kırklareli'den Kodluyorum" başlığı ve cw20-w9bj2 kodunu kullanarak Mükemmellik Sertifikası kazanabilirsiniz.

Kocahıdır Mh. Paşaçeşme Cd. No1 Merkez/Kırklareli - 288 214 10 74 288 214 20 21

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.