KIRKLARELİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Kırklareli Üniversitesi ile Kırklareli İl Milli Eğitim Müdürlüğü Arasında "Hardaliye" Üretimi İşbirliği Protokolü İmzalandı.

Kırklareli Üniversitesi ile Kırklareli İl Milli Eğitim Müdürlüğü Arasında

Milli Eğitim Bakanımız Sayın Mahmut ÖZER Bey' in ilimizi ziyaretleri sırasında yöresel içeceğimiz olan "Hardaliye"nin meslek liselerince üretilmesi isteği üzerine; Kırklareli Üniversitesi ile Kırklareli İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında "Hardaliye" Üretimi İşbirliği Protokolü imzalandı. 28 Eylül 2021 tarihinde imza törenine Kırklareli Üniversitesi Rektörü Bülent ŞENGÖRÜR ve İl Milli Eğitim Müdürümüz Hüseyin KALKAN katıldı.

Protokolün içeriği, karşılıklı işbirliğini ve ortak anlayışı teşvik etmek ve geliştirmek amacıyla, eğitsel ve bilimsel işbirliğinde bulunmak üzere Kırklareli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Yiyecek İçecek Hizmetleri Alanı öğrencilerinin, mesleki uygulama eğitimleri kapsamında hardaliye üretimi için Kırklareli Üniversitesi Gıda İşleme Bölümü Atölyesini kullanmasını kapsamaktadır.

İşbirliği protokolü kapsamına bağlı olarak Kırklareli İl Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı Kırklareli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri yöremize ait içecek olan "Hardaliye" üretimini gerçekleştireceklerdir.

01-10-202101-10-2021

KOCAHIDIR MAHALLESİ PAŞA ÇEŞME CAD. BLOK NO 6 İÇ KAPI NO1 - 288 214 10 74 288 214 20 21

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.