KIRKLARELİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Kırklareli İl Milli Eğitim Müdürlüğünde "Bir Fikrim Var" Proje Yarışması ile ilgili Tanıtım ve Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı.

Kırklareli İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzde “Bir Fikrim Var” Proje Yarışması Tanıtım Toplantısı yapıldı. Kırklareli İl Milli Eğitim Müdürlüğü Toplantı Salonunda düzenlenen toplantıya Kırklareli İl Milli Eğitim Müdür V. Cahit AKIN ile il merkezi ve ilçelerde bulunan ortaöğretim okullarımızın müdürleri katıldı.
Kırklareli İl Milli Eğitim Müdürlüğünde "Bir Fikrim Var" Proje Yarışması ile ilgili Tanıtım ve Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı.

             Kırklareli İl Milli Eğitim Müdür V. Cahit AKIN programda yaptığı konuşmada öğrencilere yönelik düzenlenen “Bir Fikrim Var” projesinin öneminden bahsederek bu tarz projelerin öğrenciler açısından çok faydalı olduğunu belirterek, projeye okul müdürlerimizin hassasiyet göstermeleri gerektiğinin altını çizdi.

Kırklareli İl Milli Eğitim AR-GE Biriminden “Bir Fikrim Var” Proje Sorumlusu Ayşenur AYBAŞ “Bir Fikrim Var” Proje Yarışması tanıtım ve bilgilendirme sunumunu yaptı. 

Fatih İl Koordinatörü Savaş HASÇELİK proje başvurusunun elektronik ortamdan nasıl yapılacağına dair bilgiler verdi.

Bu proje ile Kırklareli’de, Din Öğretimi Genel Müdürlüğüne, Mesleki Teknik Eğitim Genel Müdürlüğüne, Ortaöğretim Genel Müdürlüğüne ve Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğüne bağlı resmî ve özel ortaöğretim okul/kurumlarındaki öğrencilerin, ilgi ve yetenekleri doğrultusunda edindikleri bilgi, beceri ve kazanımları kullanarak girişimcilik, yaratıcı zekâ, bilimsel düşünme,  rekabet edebilme bilinciyle araştırmaya yöneltilmesini ve teşvik edilmesini sağlamak amaçlanmıştır. Bu yarışma, tüm ortaöğretim okul/kurumlarda uygulanan programlarda öğrenim gören öğrencileri kapsamaktadır.

Bu yarışmayla öğrencilerin;

1.      Bilişsel yeterliliklerinin geliştirilmesi,

2.      Proje tasarlama, geliştirme, oluşturma ve uygulama deneyimi edinmeleri,

3.      Ulusal ve uluslararası düzeyde, yeterlilik ve özgüvene sahip olmaları,

4.      Araştırma, problem çözme becerilerini geliştirmeleri, bilimsel düşünme yeteneği kazanmaları,

5.      Ekip hâlinde çalışma deneyimi kazanmaları,

6.      Bilgi teknolojilerini kullanmaları,  

7.      Kalite ve verimlilik bilincini geliştirmeleri,  hedeflenmektedir.

 

 “Bir Fikrim Var” proje yarışmasının ön başvuruları 1-30 Kasım 2018 tarihleri arasında online olarak “kirklareli.meb.gov.tr” adresinden yapılacak duyuru ile alınacak ve proje hazırlık ve yapım sürecinden sonra 19 Nisan 2019’da ödül töreniyle sonlandırılacaktır. Yapılan değerlendirme sonucunda ilk 8 proje ödüllendirilecektir. Bu süreçte ödül almaya layık görülen projelerden uygun görülenleri, 6 Mayıs 2019’dan sonra Trakya Kalkınma Ajansının da destekleriyle geliştirme ve yaygınlaştırma faaliyetlerine başlayacaktır. 

 

01-11-201801-11-201801-11-201801-11-2018

KOCAHIDIR MAHALLESİ PAŞA ÇEŞME CAD. BLOK NO 6 İÇ KAPI NO1 - 288 214 10 74 288 214 20 21

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.