KIRKLARELİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Kırklareli İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzde Mardin Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet AĞIRAKÇA Tarafından "Medeniyet Bilinci Seminerleri" verildi.

Kırklareli İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzde Mardin Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet AĞIRAKÇA Tarafından

Ülkemizin tarihi birikiminin doğru ve sağlıklı temeller üzerine inşa edilmesi amacıyla "İstanbul Uluslararası Medeniyet Araştırmaları Merkezi" desteği ile Mardin Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet AĞIRAKÇA, Medeniyet Nehri, Medeniyetler Arası Etkileşim ve Medeniyetler Çatışmasından Medeniyetler İttifakı'na olmak üzere üç bölümden oluşan "Medeniyet Bilinci Seminerleri" Kırklareli İl Milli Eğitim Müdürlüğü toplantı salonunda gerçekleşti.

Seminerde Medeniyet perspektifinin önemini hatırlatan Ahmet AĞIRAKÇA "Medeniyet, insanlığın başlangıcından bugüne kadar akıp gelen bir nehirdir. Bu bakımdan tüm insanların katkı ve katılımlarıyla oluşan ve belirli özellikleri bulunan medeniyet, ortak evrensel insanlık mirasıdır" dedi. Ahmet AĞIRAKÇA, konuşmasında ayrıca batı merkezci bir medeniyet anlayışı yerine, küresel ölçekte kapsayıcı bir uygarlık anlayışı sergilenmesini gerektiğini kaydetti.

Seminere; Kırklareli Din Öğretimi Şube Müdürlüğü koordinesinde Merkez İlçe İmam Hatip Okullarında görevli idareci ve öğretmenlerle beraber Merkez İlçe, Pınarhisar ve Babaeski ilçesinde görevli tüm Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenleri katılarak seminer toplamda 100 kişinin katılımı ile gerçekleşti. Katılımcılara Prof. Dr. Bekir KARLIAĞ'ın yazmış olduğu ''Medeniyet Bilinci'' kitabı dağıtılırken ayrıca isme özel hazırlanan katılım sertifikaları takdim edilmesi ile seminer sona erdi.

23-12-201923-12-201923-12-201923-12-201923-12-2019

KOCAHIDIR MAHALLESİ PAŞA ÇEŞME CAD. BLOK NO 6 İÇ KAPI NO1 - 288 214 10 74 288 214 20 21

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.