KIRKLARELİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Müdürümüz İbrahim KORKMAZ´ın 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Kutlama Mesajı

İl Müdürümüz İbrahim KORKMAZ´ın 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Kutlama Mesajı

19 MAYIS 1919, tarihimizin şanlı mücadelesinin başlangıcı olan, bağımsızlık ateşinin yakıldığı gündür. Geleceğimizin mimarı, en önemli hazinemiz olan gençlere aydınlık yarınlarımızın emanet edildiği gündür. Haklı ve gururlu mücadelemizin ilk adımı olan bu anlamlı günün 96. Yıldönümünü birlik ve beraberlik içerisinde yaşamanın sevinci içerisindeyiz. 

            Sevgili Gençler, sizleri donanımlı şekilde yetiştirmek, çağın gerekleri doğrultusunda iyi bir eğitim almanız için gerekeni yapmak Devlet ve Millet olarak en önemli görevimizdir. Başarı için en önemli kıstas şüphesiz, kendinize güvenmeniz ve çok çalışmanızdır. Yeniliklere ve değişimlere açık olmalısınız. İçinde bulunduğumuz dünyanın gittiği istikameti doğru anlayabilmek için, bilgiyi aramalı, araştırmalı ve daha çok okumalısınız. Küreselleşen dünya şartlarında kendinizi evrensel boyutlarda ortaya koymakla sorumlusunuz. Tarihini, kültürünü bilen özüne sahip çıkan ve yeniliklere açık bir gençlik ülkeyi en iyi düzeye taşıyacaktır. 

Birlik ve bütünlüğümüze yönelik her türlü saldırı veya tehdit karşısında daha fazla kenetlenerek hiç kimsenin, hangi amaçla ve ne şekilde olursa olsun, huzur ve güvenliğimizi bozmasına fırsat vermemeliyiz.

            Bu inanç ve düşüncelerle, başta sevgili gençlerimizin, tüm Kırklareli Halkının ve milletimizin 19 Mayıs Atatürk`ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı`nı kutluyor, bugünlerin dünden olduğu gibi, yarınlarımızın da bugünden daha aydınlık olmasını diliyorum.

 

                                                                                                                         İbrahim KORKMAZ

                                                                                                                        İl Milli Eğitim Müdürü

Kocahıdır Mh. Paşaçeşme Cd. No1 Merkez/Kırklareli - 288 214 10 74 288 214 20 21

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.