KIRKLARELİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Murat AŞIM’ın "8 Mart Dünya Kadınlar Günü" Kutlama Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Murat AŞIM’ın "8 Mart Dünya Kadınlar Günü" Kutlama Mesajı

Yaşamımızın doğumdan ölüme her anında varlıklarıyla onurlandığımız, her konuda  desteklerini esirgemeyen, eğiten, yetiştiren, bizi biz yapma yolunda yüreklerindeki sevgi ve şefkati karşılıksız veren fedakar kadınlarımızın kadın olmanın mana ve önemi üzerine bir kez daha düşünmek için eşsiz bir fırsat sunan anlam yüklü bir günün içerisindeyiz.
     

Kadın annedir, şefkattir, özverinin simgesidir. Kadınlar İnsanlığın devamı için “olmazsa olmaz”dır. Kadın her zaman gözün nuru, hayatın can damarıdır. Dinimiz İslam, kadına özellikle yer ayırmış ve Sevgili Peygamberimiz “Cennet, annelerin ayakları altındadır.” kutlu sözüyle, dinimizde kadına verilen değeri açık bir biçimde belirtmiştir. Annelerimiz cennetle birlikte anılır. Müminler için en güzel örnek Sevgili Peygamberimizdir. O, hanımlara karşı daima sevgi, saygı, hoşgörü ve anlayış göstermiştir.

Yeri geldiğinde yaşamın her alanına koşturan, evlerde yuvasını çekip çeviren anneler, hayatın bir parçası olarak çalışanlar, yeri geldiğinde de en azılı düşmanların işgaline karşı duran kahraman Şerife Bacılarımız olmuşlardır.

Gelecek nesillerin yetişmesi şüphesiz onların omuzlarındadır. Tüm insanlığın bu bilince sahip olması gerekmektedir. Kadınlarımızın fedakârlıkları göz ardı edilemez, ehemmiyete sahiptir.

Kadınların haklarına geçmişten bu yana önem vermiş olan ülkemizde son yıllarda kadın-erkek fırsat eşitliğinin pekiştirilmesi ve kadın haklarının geliştirilmesi konusunda atılan adımlar, ülkemizin uluslararası insan hakları standartlarına erişmesini sağlamakla kalmamış, özellikle son dönemde bölgemizdeki birçok ülkeye örnek teşkil edebilecek niteliklere sahip olmamıza imkân tanımıştır.

İlk Türk devletinin teşekkülünden, günümüze kadarki süreç içerisinde kadınlarımız, tarihimizin her döneminde içtimai hayatımızın, millet ve devlet yapımızın merkezinde yer almış, her zaman fedakârlıkların en yüce örneklerini göstermişlerdir. Öyle ki Kurtuluş Savaşı’nda kanını, canını, emeğini ve evladını memleketin kurtuluşuna ve bağımsızlığına adamış; yakın bir geçmişte vuku bulan 15 Temmuz Darbe Girişimi’nde, en ön safta etkin görev üstlenmişlerdir.

Kadınlar, yetiştirdikleri nesillerle ülkenin geleceğinin şekillenmesine herkesten daha çok katkıda bulunmaktadırlar. Bu nedenle kadınlarımıza ne kadar güzel ve nitelikli fırsatlar sunabilirsek, toplum olarak o oranda daha güçlü olacağımız aşikâr bir hakikattir.

Dağları eriten sabırlarıyla; geleceğimizin teminatı çocuklarımızı yetiştiren cefakâr anneler, fedakarlıkları, emekleri, sevgileri ve mücadeleleriyle insanlığın umudunu yeşerten kadınların, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü´nü tebrik ediyorum.

 

 

                                                                                                                                            Murat AŞIM

                                                                                                                                       İl Milli Eğitim Müdürü

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

KOCAHIDIR MAHALLESİ PAŞA ÇEŞME CAD. BLOK NO 6 İÇ KAPI NO1 - 288 214 10 74 288 214 20 21

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.