KIRKLARELİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Murat AŞIM’ın “24 Kasım Öğretmenler Günü” Mesajı

 İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Murat AŞIM’ın “24 Kasım Öğretmenler Günü” Mesajı

Kıymetli Meslektaşlarım;

Geçmişten günümüze Öğretmenlerimiz, Milletimizin geleceğini şekillendiren dahası bilinçli bir toplum ve güzel bir geleceğin inşasını yapan öncü mimarlardır. En zor şartlarda bile, Ülkemizin her köşesinde etrafına umut ve ışık saçan Öğretmenlerimiz gerektiğinde canları pahasına bile olsa görevlerini sürdürmektedir. Böylesine sınırsız bir özveri ile çalışan Öğretmenlerimizin hakkını ödemek mümkün değildir.

Nice düşünür ve liderin üzerinde hemfikir olduğu gibi Öğretmen bir Çağ´ın, bir Ulus´un geleceğini satın alabilecek tek kişidir. Gelecek nesillere ufuklar açmanın, güvenin, başarının toplumları karanlıktan aydınlığa çıkarmanın, dayanışmanın, sevmenin bir şeyler beklemeden hep vermenin, bir harf ya da bir sayı öğrenildiğinde bile sevinçle dolmanın, öğrencisiyle gurur duymanın en güzel resmi ve geleceğin imzasıdır. Bu yüzdendir ki Öğretmenlik, Peygamberlik mesleği diye anılır olmuştur.

Öğretmenlik, bedeli maddi karşılıkla ölçülemeyecek kadar saygın, sınırları okul ve sınıf duvarlarıyla çizilemeyecek kadar hayatın içinde, zil ile başlayıp bitmeyecek kadar ağır bir sorumluluk gerektiren onurlu bir görevdir. Eğitim yapılacak her türlü yatırım ve sağlanan her desteğin, milletimizin aydınlık geleceğine ve refahına yapılan yatırım olduğuna inanıyor ve bu doğrultuda tüm imkânlarımızla Öğretmen ve Öğrencilerimize daha iyi koşullar oluşturmaya çalışıyoruz.

Elbette ki İnsanlık tarihinin en anlamlı mesleği olan Öğretmenlik ve Öğretmen´in değeri böylesine kısa bir zaman diliminde anlatabilecek bir konu değildir. Başöğretmenimiz M.Kemal ATATÜRK´e göre ´´Ülkemizi gerçek hedefe, gerçek mutluluğa kavuşturmak için iki orduya ihtiyaç vardır. Biri Vatanımızı kurtaran asker ordusu, diğeri Ulusumuzun geleceğini yoğuran irfan(bilim, kültür) ordusudur. "Bu ordunun en değerli varlıkları olan siz Öğretmenler! Bugün, siz değerli Öğretmenlerimizin şeref günüdür. Bugün size olan saygıyı yenileme, öğretmenin yüceliğini anma günüdür. Böyle anlamlı bir günde hepinizin 24 Kasım Öğretmenler gününü gönülden kutlarım.

Bu duygu ve düşüncelerle, gerek Kırklareli´mizde gerekse Yurdumuzun dört bir yanında etrafını aydınlatma görevini fedakârca yürütürken kaybettiğimiz öğretmenlerimizi şükran ve minnetle anıyor tüm öğretmenlerime sevgiler sunuyorum.

 

                                                                                                                   Murat AŞIM

                                                                                                             İl Milli Eğitim Müdürü

KOCAHIDIR MAHALLESİ PAŞA ÇEŞME CAD. BLOK NO 6 İÇ KAPI NO1 - 288 214 10 74 288 214 20 21

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.