KIRKLARELİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Murat AŞIM´ın 10 Kasım Atatürk´ü Anma Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Cumhuriyetimizin kurucusu Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün  ebediyete intikalinin 78. yıldönümü münasebetiyle bir mesaj yayınladı.
İl Milli Eğitim Müdürümüz Murat AŞIM´ın 10 Kasım Atatürk´ü Anma Mesajı

 

Türkiye Cumhuriyeti Devletinin kurucusu Büyük ATATÜRK’ün, aramızdan ayrılışının 78.Yılındayız.  10 Kasımların Atatürk’ün 57 yıllık hayatını, mücadelesini,milletimize kazandırdıkları ve kazandırmak istediklerini doğru anlama  bakımından önemi büyüktür. Atatürk’ün ölümünün 78. Yıldönümünde her 10 Kasımda olduğu gibi bu yıl da yine sevgi ,saygı ve rahmetle anıyoruz.

Milletimizin kurtuluş savaşında gösterdiği mücadele bir milletin yeryüzünde var olmanın çabasının eşsiz timsali ve mazlum milletlerin kılavuzu olarak tarihte şanlı bir yere sahiptir.

Dünya milletlerine örnek olan azim ve kararlılığıyla tüm güçlükleri aşarak  milletine özgürlüğünü armağan eden Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ü sadece 10 Kasımlarda değil hayatımızın her döneminde hatırlamalı, onun düşüncelerinden ilham alarak hareket etmeliyiz.

Yeni nesillerimizin de aynı inanç ve bilinç içerisinde nöbeti bizden devralacaklarına, Türkiye Cumhuriyetini daha gelişmiş bir devlet haline getireceklerine olan güvenimiz tamdır.

Bu duygu ve düşüncelerle, Cumhuriyetimizin kurucusu,büyük komutan Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ü ve  onun şahsında İstiklal mücadelemizin tüm kahramanlarını bir kez daha minnet, rahmet ve şükranla anıyorum.

 

 

                                                                                                                            Murat AŞIM

                                                                                                                       İl Milli Eğitim Müdürü

KOCAHIDIR MAHALLESİ PAŞA ÇEŞME CAD. BLOK NO 6 İÇ KAPI NO1 - 288 214 10 74 288 214 20 21

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.