KIRKLARELİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz İbrahim KORKMAZ’ın Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz İbrahim KORKMAZ’ın Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajı

 Bugün, milli iradenin ve milli egemenliğin temel dayanağı olan TBMM’nin açılışının 95.yıl dönümünü kutlamaktayız. Bu tarihi gün Ulu Önder Atatürk tarafından geleceğimizin teminatı sevgili çocuklarımıza bayram olarak armağan edilmiştir. Bu değerli armağan, 1992 yılında Birleşmiş Milletler tarafından “Uluslararası Çocuk Bayramı” olarak ilan edilerek evrensel bir bayrama, bir dostluk, kardeşlik ve sevgi şölenine dönüşmüştür

 Şüphesiz, milletimizin en değerli varlığı olan çocuklarımız, aydınlık yarınlara ulaşma yolundaki en önemli güvencemizdir. Çocuklarımız, insanlığın ortak umudu, geleceği ve en önemli hazinesidir.

Sevgili Çocuklar, sevgili gençler;

Aydınlık geleceğimizin, aydınlık yüzleri;

Bizlerin sizlerden beklentisi, Ülkemizi dünyanın en güçlü ülkesi yapmak için durmadan, dinlenmeden çalışmanızdır. Hızla değişen bu dünyada ülkemizin adını bilimde, fende, teknolojide, sanayide ve en önemlisi eğitimde altın harflerle yazdırmanızdır. 

Bu duygularla, bugünü bize armağan eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi saygı, şükran ve minnetle anıyoruz. 

 Tüm Kırklareli´lilerin Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyor, geleceğimizin güvencesi çocuklarımıza selam ve sevgilerimi sunuyorum.


                  23/04/2015

           İbrahim KORKMAZ

         İl Milli Eğitim Müdürü

Kocahıdır Mh. Paşaçeşme Cd. No1 Merkez/Kırklareli - 288 214 10 74 288 214 20 21

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.