KIRKLARELİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz İbrahim KORKMAZ´ın İlköğretim Haftası Kutlama Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz İbrahim KORKMAZ´ın İlköğretim Haftası Kutlama Mesajı

Ülkemiz için yeni ufuklar açacak olan, geleceğimizin mimarı öğrencilerimizin ve değerli öğretmenlerimizin yeni eğitim öğretim yılını kutluyoruz.  Okula ilk defa bu yıl başlayan ve yeniden okuluna ve arkadaşlarına kavuşan öğrencilerimizin haklı heyecanını paylaşıyoruz.

       Dünyanın hızlı değişiminde, en önemli faktörün eğitim olduğu inkâr edilemez bir gerçektir. Toplumların gelişmesinde önemli bir yere sahip olan Eğitim, ülkemizin Devletler arenasındaki yerini de belirler. Ülkemizi çağdaş uygarlıklar düzeyinin üzerine çıkarabilmenin ancak kaliteli bir eğitimle mümkün olacağını unutmamalıyız. Daha yetkin bireyler yetiştirmenin ve sürdürülebilir başarıların da temeli kaliteli eğitimdir.

        Çocuklarımızı, hem milli hem de evrensel değerlerle yetiştirerek, sağlam ve sarsılmaz niteliklerle geleceğe hazırlayabilirsek cemiyette rol alacakları her görevde başarılı olmaları kaçınılmazdır. Bunun için hepimizin üzerine düşen görev, onların bilimsel veriler ışığında, özgüvenleri yüksek, sorumluluklarının bilincinde ve toplumsal yaşama yön veren bireyler olarak yetiştirilmelerini sağlamaktır.

         Bu nedenle öğrencilerimizin daha çok çalışması, bilgiyi sorgulamaları; öğretmenlerimizin bilgiyi aktaran değil, bilgiye ulaşma yollarını sunan kişiler olmaları gerekmektedir. Ailelerin de işin bilincinde olmaları, çocuklarımızı her alanda desteklemeleri önemli ve gereklidir.

        Bu duygu ve düşüncelerle, ülkemizin aydınlık geleceğine güçlü bir adım olacağı inancıyla 2015-2016 eğitim öğretim yılının başta sevgili öğrencilerimize ve ailelerine, özverili çalışan öğretmen arkadaşlarıma ve Kırklareli ilimize hayırlı ve uğurlu olmasını diliyor, saygılar sunuyorum. 

 

 İbrahim KORKMAZ

                                                                                                        İl Milli Eğitim Müdürü

Kocahıdır Mh. Paşaçeşme Cd. No1 Merkez/Kırklareli - 288 214 10 74 288 214 20 21

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.