KIRKLARELİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz İbrahim KORKMAZ´ın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz İbrahim KORKMAZ´ın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı

       Cumhuriyetimizin 92. yılını büyük bir gurur ve mutlulukla kutluyoruz.

 

       Dünya milletleri tarihinde, milli duygular etrafında, sarsılmaz ortak bir iradeyle bir araya gelip, esaret zincirlerini kıran, kendi bağımsızlık destanını yazan toplumlar nadirdir. İşte necip Milletimiz bunu başaran bir millettir.

 

       29 Ekim 1923 tarihinde Cumhuriyetin ilanı ile Milletin Üstünlüğü kabul edilerek, bağımsızlık mücadelesinin ruhu ortaya konmuştur. Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk “Hâkimiyet Kayıtsız Şartsız Milletindir. Yönetim şekli, halkın mukadderatını bizzat ve fiili olarak yönetmesi ilkesine dayanır. Türk Milleti’nin öz yapısına ve geleneklerine en uygun yönetim Cumhuriyet yönetimidir.” diyerek Milletin egemenliğinin esas alındığını ilan etmiştir.

 

       Tarihimizin dönüm noktası olan Cumhuriyet, getirdiği yenilik ve başarılarla, akılcılığa, bilime ve özgür düşünceye dayalı, çağdaş Türkiye´nin mayasını atmıştır. Birlik ve beraberlik duyguları içerisinde, milletimizin ulvi değerlerine bağlı kalarak, en müreffeh ve en medeni toplumu oluşturmak görevimiz ve gayemizdir. Cumhuriyetimizin hoşgörü ve demokrasi ikliminde, her alanda başarılı bireyler yetiştirerek, Dünya devletleri arasındaki yerimizi almak hedefimiz olmalıdır. 92 yıllık Cumhuriyetimiz, karşılaşabileceğimiz zorluklar karşısındaki en büyük güç kaynağımızdır.

 

       Bu özel günde, başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere İstiklâl Mücadelemizin tüm kahramanlarını, eşsiz fedakârlıklarıyla milletimizin gönlünde ölümsüzleşen bütün şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi şükranla anıyor; öğrenci, öğretmen ve velilerimiz başta olmak üzere tüm Kırklareli halkının 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

 

                                                                                                                                   İbrahim KORKMAZ

                                                                                                                                  İl Milli Eğitim Müdürü

Kocahıdır Mh. Paşaçeşme Cd. No1 Merkez/Kırklareli - 288 214 10 74 288 214 20 21

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.