KIRKLARELİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz İbrahim KORKMAZ´ın 24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlama Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz İbrahim KORKMAZ´ın 24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlama Mesajı

Millet Mekteplerinin açılışı ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk´ün Başöğretmenliği kabul tarihi olan 24 Kasım Öğretmenler Günümüzü en içten duygularımla kutluyorum.

 

Bilgiyi üreten ve onları öğrencilerine aktararak geliştirilmesini ve geleceğe aktarılmasını sağlayan öğretmenlerimiz her zaman değişimin, gelişimin, daha ileri hedeflere doğru yürümenin model rolünü üstlenmişlerdir.

 

Görevini manevi hazla yerine getiren öğretmenlerimiz, geleceğimizin teminatı evlatlarımızı beden, zihin, ahlak, ruh ve duygu bakımlarından dengeli ve sağlıklı şekilde gelişmiş bir kişiliğe ve karaktere, hür ve bilimsel düşünme gücüne, geniş bir dünya görüşüne sahip, insan haklarına saygılı, kişilik ve teşebbüse değer veren, topluma karşı sorumluluk duyan; yapıcı, yaratıcı ve verimli kişiler olarak yetiştirmektedirler.

 

Hayatı boyunca öğretmenlere en yüce değeri veren Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk, öğretmen olarak anılmaktan her zaman gurur duymuş, " Dünyanın her tarafında öğretmenler, insan topluluğunun en fedakâr ve muhterem unsurlarıdır. " sözüyle bunu perçinlemiştir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk bir milletin milli,  ahlaki ve kültürel yönden güçlü medeni bir toplum olmasının ancak öğretmenlerin üstün çalışmalarıyla mümkün olacağını, evrensel medeniyet kulesinin fedakâr ve cefakâr öğretmenler sayesinde yükseleceğini vurgulamıştır.

 

Bu duygu ve düşüncelerle tüm öğretmen arkadaşlarımızın öğretmenler gününü kutlarken, başta Büyük önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve ebediyete irtihal etmiş tüm öğretmenlerimizi minnetle, şükranla ve rahmetle anıyorum.

 

Emekliliğe ayrılmış öğretmenlerimize uzun ve sağlıklı ömürler, halen görevlerinin başında olan siz öğretmenlerimize de başarılar diliyorum.

                                                                                                                                 

                                                                                                           İbrahim KORKMAZ

                                                                                                         İl Milli Eğitim Müdürü

Kocahıdır Mh. Paşaçeşme Cd. No1 Merkez/Kırklareli - 288 214 10 74 288 214 20 21

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.