KIRKLARELİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Hüseyin KALKAN'ın Yarıyıl Tatili Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Hüseyin KALKAN'ın Yarıyıl Tatili Mesajı

2020/2021 Eğitim Öğretim yılının birinci dönemini tamamlamış olduğumuz bugünde, eğitim öğretim sürecinin önemli bir parçası olan yarıyıl tatilinin tüm öğrenci, veli ve öğretmenlerimize hayırlı olmasını temenni ediyorum.

Sevgili Öğrencilerimiz,

Tüm dünyayı etkisi altına alan salgın nedeniyle okullarınızdan, öğretmenlerinizden ve arkadaşlarınızdan ayrı kaldınız. Bu süreçte derslerinizi uzaktan eğitimle sürdürdünüz. İnanıyoruz ve biliyoruz ki bu dönemde derslerinizi ihmal etmediniz ve çevrim içi canlı olarak, EBA TV'den ve  TRT EBA kanallarından derslerinizi aksatmadan takip ettiniz.

Bizler, sizin bilgi yuvası okullarımıza döneceğiniz güne hazırlık için tüm çalışmalarınızı yaptık ve sizlerin tekrardan sınıflarınıza döneceğiniz günü bekliyoruz. Sizler de yarıyıl tatilinizi bu süreçte sıkça kullanmak zorunda kaldığınız bilgisayarlarınızın, telefonlarınızın ve televizyonlarınızın karşısından uzak, kitap okuyarak ailenizle sosyalleşerek, güzel anılar biriktirerek, kaliteli zaman geçirerek değerlendirin.

Değerli Meslektaşlarım,

Salgın süresi boyunca her zamankinden daha fazla mesai harcayarak sevgili öğrencilerimizi eğitimin içinde tutmak, fazladan bir bilgi daha aşılamak için var gücünüzle çalıştığınızı biliyoruz.

Büyük bir azimle gayret göstererek nesillerimizi yetiştirmek adına özveriyle yürüttüğünüz tüm çalışmaları yürekten destekliyorum. Daha güçlü ve daha müreffeh bir ülke için, ülkemizi muasır medeniyetler seviyesinin üstüne çıkarmak için, nesillerimizi fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür nesiller olarak yetiştirmek için çıktığımız eğitim öğretim yolunda hep birlikte çalışacağız.

Kıymetli Velilerimiz,

Sizler salgın sürecinde öğrencilerimiz evlerinde her zamankinden daha çok vakit geçirdiniz. Bu süreçte çocuklarımızın iyi yetişmesi için en üst düzeyde fedakârlıklar yaptığınızı biliyoruz.

Okullarımızda gerçekleştirilen eğitim öğretim faaliyetlerinin etkili ve verimli olabilmesi, öğrenci, öğretmen ve velilerimizin eğitim öğretim yılı boyunca iş birliği içerisinde olmasına bağlıdır. 

Günlük olağan işlerinizin yanı sıra, çocuklarınızın sağlıklı bir ev ortamında öğrenimlerini sürdürebilmeleri için çabaladınız ve yaşadığımız süreci, öğrencilerimizin en güzel şekilde  geçirmeleri  için tüm  imkanlarınızı seferber ettiniz. Emeğinizin karşılığını alacağınıza inancımız tamdır.

 

   Hüseyin KALKAN

İl Milli Eğitim Müdürü

Kocahıdır Mh. Paşaçeşme Cd. No1 Merkez/Kırklareli - 288 214 10 74 288 214 20 21

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.