KIRKLARELİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Hüseyin KALKAN'ın, Kırklareli'nin Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 98. Yıl Dönümü Kutlama Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Hüseyin KALKAN'ın, Kırklareli'nin Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 98. Yıl Dönümü Kutlama Mesajı

 

Tarihinin hiçbir döneminde esaret altında yaşamamış olan aziz milletimiz, işgal altındaki vatan topraklarını canı pahasına korumuş, milli ve manevi değerlerinden asla ödün vermemiştir.

Geçen yüzyılın başında istiklal mücadelesini zaferle taçlandıran kahraman milletimiz, bugün de bağımsız Türkiye Cumhuriyetine kasteden mihraklara karşı el ele, gönül gönüle, birlik ve beraberlik içinde mukaddes topraklarına ilelebet sahip çıkacak, aydınlık yarınlara kavuşacaktır.

 Yurdumuzu işgal eden düşmana karşı başlatılan Milli Mücadele, Başkomutan Gazi Mustafa Kemal'in önderliğinde bir ulusun yeniden dirilmesi, ayağa kalkması ile son bulmuş; Kırklareli'miz 10 Kasım 1922 tarihinde düşman işgalinden kurtulmuştur. 

Bu vesileyle Kırklareli'nin düşman işgalinden kurtuluşunun 98. yıl dönümünü kutluyor, büyük fedakarlık ve kahramanlıkla bu toprakları düşman işgalinden kurtaran ve bize vatan olarak emanet eden, yurdumuzun istiklali için onurlu bir mücadele veren başta Başkomutan Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve silah arkadaşlarını, tüm şehit ve gazilerimizi minnetle anıyorum.

                                                                                                                                                                                                                                                                                          Hüseyin KALKAN

                                                                                                                                                                                                                                                                                        İl Milli Eğitim Müdürü

Kocahıdır Mh. Paşaçeşme Cd. No1 Merkez/Kırklareli - 288 214 10 74 288 214 20 21

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.