KIRKLARELİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Hüseyin KALKAN'ın 2021-2022 Eğitim - Öğretim Yılı Yıl Sonu Karne Mesajı.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Hüseyin KALKAN'ın 2021-2022 Eğitim - Öğretim Yılı Yıl Sonu Karne Mesajı.

Bugün itibariyle 2021-2022 eğitim - öğretim yılını tamamlıyoruz. Bilindiği üzere dünyamızı etkisi altına alan kovid-19 salgınıyla birlikte birçok şey değişti ve çocuklarımızı etkiledi. Ancak bu yıl Milli Eğitim Bakanlığımızın kararlı duruşuyla çocuklarımız yüz yüze eğitime ara vermeden devam etti. Okullarımızda sıkı bir şekilde uygulanan pandemi kurallarına uyum sayesinde ilimizde eğitim öğretim yılımız sorunsuz bir şekilde tamamlandı ve 51 bin 537 öğrencimiz karnelerini almaya hak kazandı.

Sevgili Öğrenciler,

Bugün burada yıl boyunca gösterdiğiniz performansın değerlendirmesi olarak karnelerinizi alacaksınız.

Unutmayın ki!

Başarı birden çok faktöre bağlı olarak ulaşılabilen bir çabanın ürünüdür. Başarıya ulaşmada sorumluluk duyma, planlı çalışma, ulaşılabilir hedeflere sahip olma ve kararlı olmak gerekir.

Bu faktörlerin tamamı vazgeçilmez öneme sahiptir. Ve ancak hepsi bir arada olduğunda başarı kaçınılmazdır.

Sizler; yarının öğretmenleri, mühendisleri, doktorları, savcıları, kaymakamları, valileri, milletimizin temsilcileri, velhasıl geleceğe yön verenleri olacaksınız.

Tatiller, evet dinlenmeyi hak ettiğimiz dönemlerdir. Bütün bir dönemin yorgunluğunu tatillerde atmak en büyük hakkınızdır.

Ancak unutmayınız ki dinlenmek sadece boşa vakit geçirmek demek değildir. Bunun için tatil süresince sizi dinlendirecek ve eğlendirecek aktivitelerin yanı sıra zayıf olduğunuz konularda kendinizi takviye etmelisiniz.

Tatilinizde yeni insanlarla tanışın, yeni kitaplar okuyun, yeni arkadaşlar edinin, hayvanları sevin ve en önemlisi kendinizi yeniden okuyun ve tanıyın. Sizlere dinlenerek, eğlenerek, bol bol kitap okuyarak, mutlulukla geçireceğiniz güzel bir tatil dilerim.

Değerli Öğretmen Arkadaşlarım,

Öğretmenlik mesleği, her şeyden önce bir gönül mesleğidir. Yarınlarımızın teminatı çocuklarımızın yetişmesinde, ulaştıkları bütün başarılarda, iyiliklerde, güzelliklerde en büyük pay ve başarı size aittir. 

Ülkemizi güçlü yarınlara taşıyacak yeni Türkiye'nin genç evlatlarını sizler yetiştiriyorsunuz.

Bugün sınıflarımızda sizlerin bilgi ve deneyimlerinden yararlanmayı bekleyen öğrenciler, yarın ülkemizi daha iyi seviyelere çıkarabilmek için bayrağı hepimizden teslim alacaktır.

Bu ülkeye değer katan,  özveri ile çalışan eğitimciler olarak sizlere minnettarız. Bu sorumluluğun bilincinde gerçekleştirdiğiniz çalışmalardan dolayı sizleri kutlar, sağlıklı mutlu bir tatil dönemi geçirmenizi dilerim.

 Değerli Velilerimiz,   

Karneler çocuklarınızın nasıl bir insan olduğunu değil, onların okul derslerindeki durumlarının nasıl olduğunu ortaya koyan belgelerdir.

Her birey kendine özgüdür, farklılıkları vardır ve bu nedenle her birey farklı öğrenir. Bu durumda anne babaların çocuğunu iyi tanıyarak ilgi ve yeteneklerinin farkında olması önemlidir.

Tatil döneminde; çocuklarımızın dinlenmelerine, eğlenmelerine, kitap okumalarına imkân sağlayarak, onları destekleyerek sağlıklı ve mutlu gelişimlerine, okul başarılarına çok büyük katkıda bulunacağımızı unutmayalım.

Hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyor mutlu tatiller diliyorum.

 

 

                                                                                                                                                                                                                                                         Hüseyin KALKAN

                                                                                                                                                                                                                                                      İl Milli Eğitim Müdürü

KOCAHIDIR MAHALLESİ PAŞA ÇEŞME CAD. BLOK NO 6 İÇ KAPI NO1 - 288 214 10 74 288 214 20 21

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.