KIRKLARELİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Hüseyin KALKAN' ın Veda Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Hüseyin KALKAN, 08 Mayıs 2023 tarihi itibariyle emekli olması nedeniyle bir veda mesajı yayımladı.
İl Milli Eğitim Müdürümüz Hüseyin KALKAN' ın Veda Mesajı

             Değerli Meslektaşlarım ve Mesai Arkadaşlarım,

Türkiye'nin kuzeybatısındaki Evlad-ı Fatihan toprağının en güzel köşelerinden biri olan memleketim Kırklareli'nde 31.07.2019 tarihinde başlamış olduğum İl Milli Eğitim Müdürlüğü görevimden 08.05.2023  tarihi itibariyle yaş haddinden emekli olarak ayrılmış bulunmaktayım. Doğduğum topraklara, Kırklareli'mize eğitim gibi kutsal bir hizmeti nasip ettiği için Rabb'ime hamd ediyorum.

Göreve başladığım ilk günden itibaren yürüttüğümüz tüm çalışmalarımızda "En ücra bir köyde dahi olsa gönlüne dokunamadığımız bir kişi bile kalmayana kadar çalışacağız." anlayışı ile hareket ettik. 4 yıla yakın bir zamandır eğitimin bütün bileşenleri arasındaki iş birliği ve dayanışma ile değişime katkı sağlamaya çalıştık.

İlk iş olarak okullaşma oranını artırmak amacıyla derslik sıkıntısı yaşanan okullarımız için yeni ve çağdaş görünümlü binalar yaparak eğitimin fiziksel donanımlardaki aksaklıklarını giderdik. Öte yandan inşaatı yarım kalan okul yapım çalışmalarını ivedilikle ilimize kazandırdık. Dezavantajlı bölgelerde okula devamsız öğrencilerin tespitini ve devamsızlık sebepleri üzerinde çalışmalar yaparak devamsızlık oranını en aza indirgedik. Kayıt dışı kalan öğrencilerimiz için eğitime teşvik çalışmaları yürüttük. Bunların dışında her okul kademesinde öğrencilerimize ücretsiz yemek çalışmalarımız oldu.

Kırklareli'mizde eğitim öğretim faaliyetleri adına bütün enerjisini, düşüncesini, eğitim için kullanan değerli eğitim çalışanlarımızla birlikte birçok çalışma ve proje yürüterek, çocuklarımız için en doğru ve en güzel işleri yapmaya ve onları geleceğe daha donanımlı olarak hazırlamaya çaba gösterdik. Gerçekleştirdiğimiz projelerle bütün okullarımızın her kademesinden öğretmen ve öğrencilerimizi Avrupa Birliği ülkelerine mesleki çalışmalar yapmak üzere gönderdik.

Şehrimizde, eğitim alanındaki atılımlara Bakanlığımızın olağanüstü destekleri ve birlikte çalışmaktan onur duyduğum Valilerimizle birlikte yön verdik. Ayrıca bizden desteklerini esirgemeyen ilimizin milletvekilleri, siyasi partileri, kaymakamlarımız, sivil toplum örgütlerimiz, velilerimiz, okul aile birliklerimiz, kıymetli basınımız ve bilhassa Kırklareli halkına, eğitimde bir adım daha ileriye gitmemiz için çaba sarf eden herkese çok teşekkür ediyorum.

Öğretmen arkadaşlarıma, ilçe milli eğitim müdürlerimize, okul müdür ve müdür yardımcılarımıza, İl Milli Eğitim Müdürlüğünde birlikte çalıştığımız müdür yardımcısı, şube müdürü, şef, memur ve hizmetli kardeşlerime içtenlikle teşekkür ediyorum. 

Ayrıca; şahsıma bu görevi layık gören başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN' a ve birlikte çalışma imkânı bulduğum Milli Eğitim Bakanlarımız Sayın Ziya SELÇUK ve Sayın Mahmut ÖZER' e, Bakan Yardımcılarımıza, Genel Müdürlerimize, Daire Başkanlarımıza en samimi duygularımla teşekkür ediyorum.

Dünyanın ve ülkemizin içinden geçtiği zor dönemler sebebiyle Rahmet-i Rahman'a kavuşan tüm vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, yaralı olanlara acil şifalar diliyorum. Dileğim,  ülkemizin bu zorlu süreçten en kısa zamanda kurtulması ve o güzel coşkulu eğitim-öğretim hayatına geri dönülmesidir.

             Bu duygu ve düşüncelerle görevim süresince her türlü alakalarını, maddi manevi desteklerini, dualarını esirgemeyen herkese teşekkür ediyor, görevimiz süresince birlikte mesai yaptığımız tüm arkadaşlarıma, dokunduğumuz tüm insanlara varsa haklarımı helal ediyor, selam ve saygılarımı sunuyorum.  

              Hüseyin KALKAN

           İl Milli Eğitim Müdürü

KOCAHIDIR MAHALLESİ PAŞA ÇEŞME CAD. BLOK NO 6 İÇ KAPI NO1 - 288 214 10 74 288 214 20 21

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.