KIRKLARELİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Hüseyin KALKAN' ın 'Kurban Bayramı' Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Hüseyin KALKAN' ın 'Kurban Bayramı' Mesajı

Bayramlar daima birlik ve beraberliğin vesilesi, yeni başlangıçların habercisi olmuşlardır. Bu Kurban Bayramı, yaşadığımız zor günlerden umut dolu geleceğe bakmamızı sağlayan ferah bir pencere olacaktır. 

Geçmişin canlandığı, keyifli sohbetlerin edildiği ve çocuksu hayallerin yaşandığı bayramlarımız toplumumuzun en özel değerleridir. İnsan topluluklarını millet olma şuuruna ulaştıran, aynı hisler etrafında birleştiren işte bu değerlerdir.

Geleceğe büyüyen bir umutla bakmaya vesile olan bayramlarda keyifli anılarıyla sohbetlerini bezeyen büyüklerimizi ziyaret ederek, bayramların bitmesini hiç istemeyen çocuklarımızı sevindirerek gönülleri kazanmalıyız.

Derin duyarlılıkların yön verdiği bayram günlerini, manevi önemine uygun şekilde yaşamalı ve yaşatmalıyız. Emin olun, inceliklerle sarıp sarmalanan çocuk sevinciyle bayram sevincini buluşturduğumuzda bugünün bayramları da eski bayramlar gibi olacak. Unutmayalım ki, böylesine anlamlı günlerde belli dikkatler edinip, hassasiyetler kazanan kalplerimizdeki sevinç bizi esenliğe ulaştıracak.

Şimdinin değerini bilelim diyorum. Bu vesileyle tekrar Kurban Bayramınızı en içten duygularımla tebrik ediyor; bu mübarek bayramın, milletimiz, İslam âlemi ve tüm insanlığa hayırlar getirmesini, kurtuluşumuza vesile olmasını Cenabı Allah'tan niyaz ediyorum.

Kurban Bayramınız Mübarek Olsun.

 

    Hüseyin KALKAN

İl Milli Eğitim Müdürü

KOCAHIDIR MAHALLESİ PAŞA ÇEŞME CAD. BLOK NO 6 İÇ KAPI NO1 - 288 214 10 74 288 214 20 21

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.