KIRKLARELİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Hüseyin KALKAN' ın "Atatürk' ün Kırklareli' ne Gelişinin 90. Yılı" Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Hüseyin KALKAN' ın

  Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün Kırklareli'ne gelişinin 90. yılını kutlamanın mutluluğu ve kıvancı içerisindeyiz.

  Türk Ulusunun hak ettiği tam bağımsız, laik, demokratik, çağdaş bir sosyal hukuk devletini kuran Atatürk, 20 Aralık 1930 Cumartesi günü saat 15.30'da trenle Kırklareli'mizde coşkulu bir kalabalık tarafından karşılanmıştır.

  Kurtuluş Savaşında yazdığımız şanlı destanının ardından, memleketin vaziyetini görmek üzere bulduğu her fırsatta yurdun her köşesine ziyaretlerde bulunarak vatandaşlarına zaman ayıran Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, Türkiye Cumhuriyeti'nin gelişmesine yönelik çok önemli çalışmalar gerçekleştirmiştir.  Bizler de ona layık olmak, ülkemizi ve şehrimizi muassır medeniyetler seviyesinin üzerine taşımak baş amacımız olmuştur.

  Bu duygu ve düşüncelerimle, ulu önderimiz Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını  saygı, minnet ve şükranla anıyor, Mustafa Kemal Atatürk'ün Kırklareli 'ye gelişini 90. yılını en içten dileklerimle kutluyorum.

 

   Hüseyin KALKAN

İl Milli Eğitim Müdürü

Kocahıdır Mh. Paşaçeşme Cd. No1 Merkez/Kırklareli - 288 214 10 74 288 214 20 21

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.