KIRKLARELİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Hüseyin KALKAN' ın 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Hüseyin KALKAN' ın 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Mesajı

15 Temmuz'da devletimize ve milletimize karşı girişilen hain saldırı hâlâ hafızalarımızdaki tazeliğini koruyor. Bu saldırıyı milletimizle birlikte çok şükür bertaraf ettik. O gece ve sabahında aziz milletimiz, hür ve bağımsız yaşama iradesini bir kez daha bütün dünyaya gösterdi. Milletimizin ortak kararlılığı ve azmi ile gösterilen karşı koyuş hainlerin emellerini boşa çıkardı, bugünü hafızalara millî direniş destanı olarak kazımayı başardı. Türkiye Cumhuriyeti,  kahraman ordumuzun içine sinsice sızan FETÖ cuntasının meşum kalkışmasına karşı sergilediği direnişle, asırlar içinde kökleşmiş büyük bir devlet geleneğine sahip olduğunu gösterdi. Milletimiz ise emperyalistlerin yüzyıllardır süren uğraşlarına rağmen istiklalinden ödün vermediğinibir defa daha ispatladı. Şu hâlde bize düşen, bu emanete sahip çıkacak aklı ve iradesi hür geniş ufuklu şuurlu nesiller yetiştirmektir.

İnsanın kimi olayları, yaşadıktan yıllar ve yıllar sonra ancak anlamlandırabildiği söylenir. Ama güç zamanlar yaşadığımız 15 Temmuz böyle olmadı. Zira milletimiz gecenin içinde adeta bir sis çanı gibi, bıkmadan usanmadan "Ben buradayım!" diye haykırdı. Bu yönüyle yıl dönümünü idrak ettiğimiz 15 Temmuz, kahraman milletimizin istiklal mücadelesinde elde ettiği en büyük zaferlerden biridir. 

Unutulmaması gereken şahitliği ile belirginlik kazanan 15 Temmuzda, Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde meydanlara koşan her vatan evladı, uğrunda ölümü göze aldığı bizi biz kılan değerlerimizi, demokrasimizi, birliğimizi, beraberliğimizi ve bağımsızlığımızı ölümsüzleştirdi. Milletimiz, kötülük odaklarının temsil ettiği tehlikelere karşı şehit ve gazilerimizin aziz hatıralarını kıyamete kadar yaşatmaya devam edecektir.

Bu vesileyle 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü'nün birlik ve beraberliğimize, demokrasimize güç katmasını diliyor, asil direnişin kahramanları olan şehit ve gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyorum.

 

  Hüseyin KALKAN

İl Milli Eğitim Müdürü

KOCAHIDIR MAHALLESİ PAŞA ÇEŞME CAD. BLOK NO 6 İÇ KAPI NO1 - 288 214 10 74 288 214 20 21

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.