KIRKLARELİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Hüseyin KALKAN' ın 10 Kasım Atatürk' ü Anma Günü Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Hüseyin KALKAN' ın 10 Kasım Atatürk' ü Anma Günü Mesajı

Tarihimizin en önemli dönüm noktalarından biri olan Milli Mücadele sürecini büyük bir özveri içerisinde yöneterek Türkiye Cumhuriyeti devletimizin kuruluşuna öncülük eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, vefatının 84. yılında özlem, şükran ve saygıyla anıyoruz.

Katıldığı ve komuta ettiği tüm savaşlarda uyguladığı stratejilerle askeri bir dehâ olduğunu tüm dünyaya ispat eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk, aziz vatanımızın üzerinde kirli emelleri olan işgal güçlerine karşı da birçok siyasi zaferin altına imza atmış büyük bir devlet adamıdır.  

Tarihimiz bizim hafızamız ve istikametimizi gösteren pusulamızdır. Öğrencilerimize vatan aşkıyla dolu bir gencin, bir milletin önderi olmaya giden yolunun kilometre taşlarını kavratmalıyız. Ayrıca bizler de Atatürk'ün Türkiye Cumhuriyeti'ni genç nesle, genç nesli de biz öğretmenlere emanet ettiğinin bilincinde olmalıyız ki geleceğe dair ümitlerimiz daha da sağlam olsun.

Bu duygu ve düşünceler içerisinde, 10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü vesilesi ile Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere Milli Mücadelenin tüm şehit ve gazileri ile vatan, millet ve kutsal değerlerimiz için canlarını feda eden tüm şehitlerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum.

 

  Hüseyin KALKAN

İl Milli Eğitim Müdürü

KOCAHIDIR MAHALLESİ PAŞA ÇEŞME CAD. BLOK NO 6 İÇ KAPI NO1 - 288 214 10 74 288 214 20 21

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.