KIRKLARELİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Hüseyin KALKAN, Hardaliye Üretim Atölyesini Ziyaret Etti.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Hüseyin KALKAN, Hardaliye Üretim Atölyesini Ziyaret Etti.

Kırklareli Üniversitesi ile Kırklareli İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında imzalanan "Hardaliye" Üretimi İşbirliği Protokolüne istinaden Kırklareli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Yiyecek ve İçecek Hizmetleri Alanı öğrencileri Kırklareli Üniversitesi Gıda İşletme Bölümü atölyesinde üretim aşamalarını öğrenmeye ve tatbik etmeye başladı. İl Milli Eğitim Müdürümüz Hüseyin KALKAN, atölyeyi ziyaret ederek, hardaliye üretim aşamalarını takip etti ve yetkililerden bilgi aldı.

Burada açıklama yapan Hüseyin KALKAN, 

"Milli Eğitim Bakanımız Sayın Mahmut ÖZER Bey' in ilimizi ziyaretleri sırasında yöresel içeceğimiz olan "Hardaliye"nin meslek liselerince üretilmesi isteği üzerine; Kırklareli Üniversitesi ile bir protokol imzaladık. Bu protokol kapsamında meslek lisesi öğrencileri, üniversitenin laboratuvarlarını kullanarak hardaliye üretimi gerçekleştirecekler. Bugün biz de atölye çalışmalarına başlayan öğrencilerimizi ve üretim alanını ziyaret etmek istedik.

Hardaliye üretimimizi arttırmak ve geliştirmek amacıyla, Kırklareli Üniversitesi ile iş birliği yapıldı. Buna göre Kırklareli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Yiyecek İçecek Hizmetleri Alanı öğrencilerimiz mesleki uygulama eğitimleri kapsamında burada üretim yaparak içeceğimizin tanıtımına katkı sağlamış olacaklar." dedi.

05-10-202105-10-202105-10-202105-10-2021

KOCAHIDIR MAHALLESİ PAŞA ÇEŞME CAD. BLOK NO 6 İÇ KAPI NO1 - 288 214 10 74 288 214 20 21

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.