KIRKLARELİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Hilal Liliyar ÖZEFSUN'un İlköğretim Haftası Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Hilal Liliyar ÖZEFSUN'un İlköğretim Haftası Mesajı

2023-2024 eğitim ve öğretim yılına başladığımız bu anlamlı haftada, ülkemizin geleceği olan çocuklarımız, okullarına, arkadaşlarına ve öğretmenlerine; öğretmenlerimiz öğrencilerine kavuşmanın mutluluk ve heyecanı içinde iken velilerimiz, çocuklarının okula başlamasının gurur ve coşkusunu yaşamaktadır.

Biliyoruz ki; milletimizi ve ülkemizi geleceğe güvenle taşımak, müreffeh milletler arasında yer almasını sağlamak için birinci şart eğitimdir. Bu anlamda geleceğimiz olan yavrularımızın en güzel şekilde yetiştirilmesi hepimizin ortak hedefidir. Bu anlamda başta öğretmenlerimiz olmak üzere velilerimiz ve öğrencilerimize büyük görevler düşmektedir. Öğretmenlerimizin çağı yakalayan bir eğitim öğretim anlayışını öğrencilerimize sunması, velilerimizin evlatlarına iyi birer rol model olması, öğrencilerimizin ise kendilerinden beklenen sorumluluk ve başarıyı göstermesi gerekmektedir.

Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk: 'En büyük mesele eğitim meselesidir, ne pahasına olursa olsun eğitim alanında başarıya ulaşmak gerekir, kurtuluş ancak bu yolla olur' diyerek eğitime verdiği önemi belirtmiştir. Onun açtığı yolda gösterdiği hedefe ulaşmak için Bakanlığımızca alınan kararlar doğrultusunda, Valiliğimizin öncülüğünde, İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzce yeni eğitim öğretim yılı için tüm tedbirler alınarak okullarımız eğitim öğretime hazırlanmıştır. İlimiz genelinde okul öncesinde 5315, ilkokulda 16.539, ortaokulda 14.797 olmak üzere toplam 36.471 öğrencimiz ilköğretime başlamıştır. 16.051 ortaöğretim öğrencilerimizle birlikte toplam 52.702 öğrenci ve 3882 öğretmen, ilimizde 2023-2024 Eğitim Öğretim yılına başlayacaktır.

Ayrıca yürütülen projelerle okullarımızda verimliliği artırmaya yönelik gerekli tüm planlamalar yapılmıştır. 2023-2024 eğitim öğretim yılının, öğrenci-öğretmen-veli işbirliği içerisinde bilimsel, sosyal ve kültürel nice çalışmanın hayata geçirileceği bir eğitim yılı olacağına inanıyoruz. 

Bu duygu ve düşüncelerle yarınlarımızın umudu sevgili öğrencilerimizin, geleceğimizin mimarı kıymetli öğretmenlerimizin ve çocuklarının eğitimi için her türlü fedakarlığı gösteren değerli velilerimizin İlköğretim Haftasını  en içten dileklerimle  kutluyor; sağlıklı, başarılı, birlik ve beraberlik ruhunun yaşatıldığı bir  eğitim öğretim yılı diliyorum.

                                                                                                                                                                                                                                                                              Hilal Liliyar ÖZEFSUN

                                                                                                                                                                                                                                                                              İl Milli Eğitim Müdürü

KOCAHIDIR MAHALLESİ PAŞA ÇEŞME CAD. BLOK NO 6 İÇ KAPI NO1 - 288 214 10 74 288 214 20 21

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.