KIRKLARELİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürü Hüseyin KALKAN' ın 11 Kasım Kırklareli'nin Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 100. Yıl Dönümü Mesajı.

İl Milli Eğitim Müdürü Hüseyin KALKAN' ın 11 Kasım Kırklareli'nin Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 100. Yıl Dönümü Mesajı.

İlimizin düşman işgalinden kurtuluşunun 100. yıl dönümü münasebetiyle yurdumuzun istiklali için onurlu bir mücadele veren Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, tüm şehit ve gazilerimizi rahmet minnetle anıyoruz.

Tarihinin hiçbir döneminde esaret altında yaşamamış olan aziz milletimiz, işgal altındaki vatan topraklarını canı pahasına korumuş, milli ve manevi değerlerinden asla ödün vermemiştir. Geçen yüzyılın başında istiklal mücadelesini zaferle taçlandıran kahraman milletimiz, bugün de bağımsız Türkiye Cumhuriyetine kasteden mihraklara karşı el ele, gönül gönüle, birlik ve beraberlik içinde mukaddes topraklarına ilelebet sahip çıkacak, aydınlık yarınlara kavuşacaktır.

Yurdumuzu işgal eden düşmana karşı başlatılan Milli Mücadele, Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün önderliğinde bir ulusun yeniden dirilmesi, ayağa kalkması ile son bulmuş;  Kırklareli'miz 10 Kasım 1922 tarihinde düşman işgalinden kurtulmuştur. 

Bu vesileyle Kırklareli'nin düşman işgalinden kurtuluşunun 100. yıl dönümünü kutluyor,  büyük fedakârlık ve kahramanlıkla bu toprakları düşman işgalinden kurtaran ve bize vatan olarak emanet eden, yurdumuzun istiklali için onurlu bir mücadele veren başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm istiklâl kahramanlarımızı ve vatanımız için canını feda eden tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum.

 

  Hüseyin KALKAN

İl Milli Eğitim Müdürü

KOCAHIDIR MAHALLESİ PAŞA ÇEŞME CAD. BLOK NO 6 İÇ KAPI NO1 - 288 214 10 74 288 214 20 21

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.