KIRKLARELİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürü Hüseyin KALKAN' ın 10 Kasım Atatürk´ü Anma Günü Mesajı.

İl Milli Eğitim Müdürü Hüseyin KALKAN' ın 10 Kasım Atatürk´ü Anma Günü Mesajı.

Cumhuriyetimizin kurucusu ve Kurtuluş Savaşı'mızın lideri Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, ebediyete irtihalinin 83'inci yılında, milletçe sonsuz saygı, şükran ve rahmetle anıyoruz.

 

Gazi Mustafa Kemal Atatürk, 19 Mayıs 1919'da Samsun'a çıkarak başlattığı Kurtuluş Savaşı'nı Türk Milleti'yle omuz omuza vererek kazanmış ve Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ni kurmuştur. En büyük eserim dediği ve bizlere miras olarak bıraktığı Türkiye Cumhuriyeti'nin teminat altına alınması, ilelebet payidar kalması ve milletimizin çağdaş uygarlık seviyesine ulaşmasında güvendiği en büyük unsur olan Türk Gençliği, emanetine sahip çıkacak ve Türkiye Cumhuriyetinin daimi muhafızları olacaktır. 

 

Bizler biliyoruz ki 10 Kasım, sadece Mustafa Kemal Atatürk'ü anma günü değil, onun en büyük eseri olan Türkiye Cumhuriyeti'ni geliştirip büyüterek geleceğe taşıma azmimizi tazelediğimiz gündür.

 

"Benim naçiz vücudum elbet bir gün toprak olacaktır. Ancak Türkiye Cumhuriyeti ilelebet yaşayacaktır" diyen Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü ebediyete irtihalinin 83. yıl dönümünde bir kez daha rahmet, saygı, minnet ve şükranla anıyoruz.

   

                                                                                                                                                Hüseyin KALKAN 

                                                                                                                                İl Milli Eğitim Müdürü

KOCAHIDIR MAHALLESİ PAŞA ÇEŞME CAD. BLOK NO 6 İÇ KAPI NO1 - 288 214 10 74 288 214 20 21

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.