KIRKLARELİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürü Hüseyin KALKAN, Eğitim Yöneticisi Geliştirme Programı (YÖGEP) Semineri Açılış Toplantısına Katıldı.

İl Milli Eğitim Müdürü Hüseyin KALKAN, Eğitim Yöneticisi Geliştirme Programı (YÖGEP) Semineri Açılış Toplantısına Katıldı.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Hüseyin KALKAN, iki aşamalı olarak gerçekleşen paylaşım ve uygulama görevlerinden oluşan ve okul yöneticilerinin bilgi ve deneyimlerini geliştirmeye yönelik program olarak hazırlanan Yönetici Geliştirme Programı (YÖGEP) seminer açılış toplantısına katıldı.

Kırklareli Fen Lisesi Toplantı Salonu'nda yapılan programın açılış toplantısında konuşan İl Millî Eğitim Müdürümüz Hüseyin KALKAN, "Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğümüz tarafından eğitim yöneticilerimizin gelişimlerine katkı sağlamak amacıyla Eğitim Yönetici Geliştirme Programının hayata geçirildiğini, bu program kapsamında toplam 120 saat eğitim verileceğini belirtti. İlimizde bugün itibarıyla başlayacak eğitimlere katılan tüm yöneticilerimize başarılar diliyorum." dedi. 

Programın ilk aşamasında il milli eğitim müdürlüklerince şube müdürü, eğitim müfettişi ve okul müdürlerinden oluşan il temsilcileriyle Bakanlıkça belirlenen alanlarda paylaşımlarda bulunulması ve okul müdürleriyle yapılacak çalışmanın programının geliştirilmesi, ikinci aşamasında ise bu çerçevede il milli eğitim müdürlüklerince ilk aşamaya katılan il koordinatörleriyle okul müdürlerine yönelik seminerler yapılması hedeflenmektedir.

Program ile başta Öğretmenlik Meslek Kanunu olmak üzere öne çıkan Bakanlık politika ve uygulamaları ile alanyazın temelinde okul müdürlüğünün öne çıkan görev alanlarını (misyonunu) yeniden ele almak ve bu bağlamda ortak bir anlayış ve uygulama çerçevesini geliştirmek amaçlanmaktadır.

18-04-202218-04-202218-04-202218-04-2022

KOCAHIDIR MAHALLESİ PAŞA ÇEŞME CAD. BLOK NO 6 İÇ KAPI NO1 - 288 214 10 74 288 214 20 21

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.