KIRKLARELİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdür Vekili Ali ERGİN' in "Hayat Boyu Öğrenme Haftası" Mesajı

İl Milli Eğitim Müdür Vekili Ali ERGİN' in

             Hayat boyu öğrenme, kavram olarak değişimi, gelişimi, sürdürülebilirliği temsil etmekte olup; günümüzün ve geleceğin eğitim uygulamaları içinde bireyin ömür boyu eğitim ihtiyacını destekleyen etkili ve yaygın öneme sahip eğitsel süreçtir.

Evde, mahallede, okulda, işte her yerde bireye ulaşabilen, her alanda ve her yaş grubuna erişen esnek yapısıyla bireyin ve toplumun mesleki ve sosyal başarısını desteklemektedir. İnsan kaynağının niteliğini artırmak ve istihdam sağlayarak ekonomik gelişmeyi desteklemek günümüzde hayat boyu öğrenmeyi daha da öne çıkarmaktadır.

Halk eğitimi merkezleri, bireylerin yeni beceriler edinmesi, var olan becerilerini geliştirmesi, sosyalleşmesi, yaşadığı çağa ve onun getirdiği değişimlere uyum sağlayabilmesi, emeklilerimizin hayatına destek olunması, kadınların ekonomik hayata daha fazla katılmasına rehber olunması,

Olgunlaşma enstitüleri, somut olmayan kültürel mirasımızın yeni nesile aktarılması,

Açık öğretim okulları, bir sebeple eğitimleri yarıda kalan bireylerin, eğitimlerini tamamlayabilmelerine imkan sağlayan hayat boyu öğrenme kurumları, Millî Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü'ne bağlı yaygın eğitim kurumlarıdır.

Hayat boyu öğrenme faaliyetlerine katılımı arttırmayı hedefleyen, öğrenme fırsatları hakkında halkı bilgilendiren, aydınlatan, öğrenmeyi teşvik eden sanatsal ve kültürel gösteriler içeren Haziran ayının ilk haftası olarak belirlenen "Hayat Boyu Öğrenme Haftası" nı en içten dileklerimle kutluyorum.

 

         Ali ERGİN

İl Milli Eğitim Müdür V.

01-06-2023

Kocahıdır Mh. Paşaçeşme Cd. No1 Merkez/Kırklareli - 288 214 10 74 288 214 20 21

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.