KIRKLARELİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdür V. Hüseyin KALKAN'ın, 12 Mart İstiklal Marşı'mızın Kabulü ve Mehmet Akif ERSOY'u Anma Günü Mesajı.

İl Milli Eğitim Müdür V. Hüseyin KALKAN'ın, 12 Mart İstiklal Marşı'mızın Kabulü ve Mehmet Akif ERSOY'u Anma Günü Mesajı.

Devletimizin ve Milletimizin bağımsızlığını ve Türk Milleti'nin onurlu mücadelesini destanlaştıran; ömrünü vatana, millete ve hizmete adamış istiklal şairimiz Mehmet Akif Ersoy'un kaleme aldığı İstiklal Marşı'mızın, ''Milli Marş'' olarak kabul edilişinin 99. yıl dönümünü büyük bir gurur ve heyecanla kutlamaktayız. Yüce Türk Milletini manevi bir güç ile tek yürek tek yumruk haline getiren, milli birlik ve beraberliğimizin simgesi olan İstiklal Marşı, ne geçmişte ne de gelecekte milletimizin esarete asla boyun eğmeyeceğinin bir göstergesidir.

Her kıtasında iman tazeleten, her mısrasında ecdada rahmet okutan, her kelimesinde ruhumuzu aydınlatan İstiklal Marşı'mız, milli bilincimizin ve hürriyet aşkımızın en güzel ifadesidir. Milletimizin her ferdinin yüreğinde taşıdığı milli mücadele ruhu kalplerimizi birleştirdiği sürece, millet olarak karşılaştığımız her tür zorluğun üstesinden gelerek istiklal ve istikbal mücadelesini daha büyük başarılarla sürdüreceğiz.

           Bu düşüncelerle; İstiklâl Marşı'mızın Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından kabulünün yıl dönümünde başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere silah arkadaşlarını, vatan şairi Mehmet Akif Ersoy'u, aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyorum.

 

                                                                                                                                                                                                         Hüseyin KALKAN

                                                                                                                                                                                                        İl Milli Eğitim Müdürü

KOCAHIDIR MAHALLESİ PAŞA ÇEŞME CAD. BLOK NO 6 İÇ KAPI NO1 - 288 214 10 74 288 214 20 21

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.