KIRKLARELİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdür V. Ali ERGİN' in 10-16 Mayıs Engelliler Haftası Mesajı

İl Milli Eğitim Müdür V. Ali ERGİN' in 10-16 Mayıs Engelliler Haftası Mesajı

Engelli olarak nitelenen bireylerin hayatımızın ayrılmaz bir parçası olarak bilimsel, sosyal, kültürel ve sportif sahalarda en etkin şekilde varlık göstermeleri, bir toplumu ilerilere taşıyacak esasların başında gelir.

Gerekli imkân ve fırsat tanındığı zaman engelli vatandaşlarımızın ne kadar önemli çalışmalar ortaya koyduklarına ve nice büyük başarının altına imza attıklarına her geçen gün yeni şahitlikler yaşıyoruz. Burada önemli olan, özel duruma sahip bu kardeşlerimize yaklaşımlarımızda bir engelin olmamasıdır. Unutmamak gerekir ki onları oldukları gibi kabul etmemek, özel durumlarını hayata katılımlarında bir engel olarak görmek ve bu yanlış hissiyatı onlara hissettirmek, kalplerde ve zihinlerdeki yer tutacak en büyük engeldir.

Bu noktadan hareketle onların hiçbir ayrımcılığa ihtiyacının olmadığı bilinciyle hareket etmeli, üretimden yönetime kadar hayatımızın tüm safhalarında en etkin şekilde söz sahibi olmaları için gayret göstermeliyiz.

10-16 Mayıs tarihleri arasında idrak edilen 'Engelliler Haftası'nı da engelli kardeşlerimizle ilgili hassasiyetin tekrar gündeme gelmesi ve bir farkındalık oluşturulması açısından önemli bir fırsat olarak değerlendiriyorum. Bu noktadaki toplumsal duyarlılığımızın artmasına da vesile olması dileğiyle tüm engelli vatandaşlarımızın 'Engelliler Haftası'nı kutluyor; aileleri ve tüm sevdikleri ile birlikte huzur, mutluluk ve sağlık dolu bir hayat geçirmelerini diliyorum.

 

Ali ERGİN

İl Millî Eğitim Müdür V.

KOCAHIDIR MAHALLESİ PAŞA ÇEŞME CAD. BLOK NO 6 İÇ KAPI NO1 - 288 214 10 74 288 214 20 21

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.