KIRKLARELİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Millî Eğitim Müdürü Hüseyin KALKAN'ın, "21 Mart Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü" Mesajı.

İl Millî Eğitim Müdürü Hüseyin KALKAN'ın,

Birleşmiş Milletler 'in 10 Kasım 2011 tarihli kararıyla 21 Mart'ı "Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü" olarak tanıdığı bugünde;  Down Sendromunun bir farklılık olduğunu herkese duyurmak ve bu duyarlılığı arttırmak çok önemlidir.

Eğitim sistemi içinde tüm çocuklarımızın olduğu gibi down sendromlu bireylerin de hayatı öğrenmeleri, birçok becerileri kazanmaları nihayetinde kendi ayakları üzerinde durabilmeleri için her türden eğitim kurumlarımızla hizmet vermeye devam etmekteyiz. Biliyoruz ki her çocuğumuz özeldir, her çocuğumuzun başarabileceği işler bulunmaktadır.

Down sendromlu insanların hayatın her alanında olmasının toplumsal zenginliğimizi ve insani değerlerimizi arttıracaktır. Onların sosyalleşmelerini sağlayarak hayata bakış açılarını, yaşam tarzlarını olumlu yönde geliştirmelerini sağlamanın toplumsal bir sorumluluktan ziyade üzerimize görev addediyor; bu özel günün bir gün değil, her gün hatırlanması gereken bir gün olmasını temenni ediyorum.

Neşeleri ve gülen yüzleriyle bizlere artılar katan Down Sendromlu bireylerin bu özel gününü kutluyor, değerli ailelerine güzel bir hayat diliyorum.

 

 

                                                                                                         Hüseyin KALKAN

                                                                                                      İl Milli Eğitim Müdürü

Kocahıdır Mh. Paşaçeşme Cd. No1 Merkez/Kırklareli - 288 214 10 74 288 214 20 21

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.