KIRKLARELİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Murat AŞIM’ın Kırklareli’nin Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 95.Yıldönümü Kutlama Mesajı

İlimizin düşman işgalinden kurtuluşunun 95. yıl dönümü münasebetiyle Yurdumuzun istiklali için onurlu bir mücadele veren başta Başkomutan Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve silah arkadaşlarını, tüm şehit ve gazilerimizi minnetle anıyoruz.
İl Milli Eğitim Müdürümüz Murat AŞIM’ın Kırklareli’nin Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 95.Yıldönümü Kutlama Mesajı

İlimizin düşman işgalinden kurtuluşunun 95.yıl dönümü münasebetiyle Yurdumuzun istiklali için onurlu bir mücadele veren başta Başkomutan Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve silah arkadaşlarını, tüm şehit ve gazilerimizi minnetle anıyoruz.

Tarihinin hiçbir döneminde esaret altında yaşamamış olan aziz milletimiz, işgal altındaki vatan topraklarını canı pahasına korumuş, milli ve manevi değerlerinden asla ödün vermemiştir.Geçen yüzyılın başında istiklal mücadelesini zaferle taçlandıran kahraman milletimiz, bugün de bağımsız Türkiye Cumhuriyetine kasteden mihraklara karşı el ele, gönül gönüle, birlik ve beraberlik içinde mukaddes topraklarına ilelebet sahip çıkacak, aydınlık yarınlara kavuşacaktır

Yurdumuzu işgal eden düşmana karşı başlatılan Milli Mücadele, Başkomutan Gazi Mustafa Kemal’in önderliğinde bir ulusun yeniden dirilmesi, ayağa kalkması ile son bulmuş;  Kırklareli’miz 10 Kasım 1922 tarihinde düşman işgalinden kurtulmuştur. 

Bu vesileyle Kırklareli’nin düşman işgalinden kurtuluşunun 95.yıl dönümünü kutluyor, büyük fedakarlık ve kahramanlıkla bu toprakları düşman işgalinden kurtaran ve bize vatan olarak emanet eden, yurdumuzun istiklali için onurlu bir mücadele veren başta Başkomutan Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve silah arkadaşlarını, tüm şehit ve gazilerimizi minnetle anıyorum.

 

 

KOCAHIDIR MAHALLESİ PAŞA ÇEŞME CAD. BLOK NO 6 İÇ KAPI NO1 - 288 214 10 74 288 214 20 21

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.