KIRKLARELİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“Girişimcilik Ekosisteminin Geliştirilmesi” İşbirliği Protokolü İmzalandı.

Trakya Kalkınma Ajansı ile Kırklareli, Edirne ve Tekirdağ İl Milli Eğitim Müdürlükleri arasında “Girişimcilik Ekosisteminin Geliştirilmesi” konusunda işbirliği protokolü İmzalandı.
“Girişimcilik Ekosisteminin Geliştirilmesi” İşbirliği Protokolü İmzalandı.

 

Edirne İl Milli Eğitim Müdürlüğü Arda Toplantı Odası’nda 13 Ekim 2017 Cuma günü düzenlenen işbirliği protokolü imza törene Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut ŞAHİN,Kırklareli İl Milli Eğitim Müdürümüz Murat AŞIM, Edirne İl Milli Eğitim Hakan CIRITve Tekirdağ İl Milli Eğitim Müdürü Ersan ULUSANkatıldı.

Protokol ile Maker Eğitimleri ile Kırklareli, Edirne ve Tekirdağ Milli Eğitim Müdürlüklerine bağlı olarak hizmet veren ilk ve orta dereceli okullarda eğitim gören öğrencilere yeni nesil üretim araçlarının ve robotik sistemlerin tanıtılması; Maker Eğitimleri içerisinde yer alan araçların teknoloji odaklı kullanımının öğretilmesi ve öğrencilere üretim kültürünün aşılanması hedefleniyor. Bu amaçla öğrencilerimize, Arduino Kartı Tanıma, 3 Boyutlu Yazıcıları Tanıma, Tasarım ve Üretim Modülü ve Örnek Baskı Yapılması, Robotik Uygulamalar ve Örnek Proje Yapılması eğitimleri verilecek.

Protokol, Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut ŞAHİN, Kırklareli İl Milli Eğitim Müdürümüz Murat AŞIM, Edirne  İl Milli Eğitim Müdürü Hakan CIRIT,  ve Tekirdağ İl Milli Eğitim Müdürü Ersan ULUSANtarafından imzalanarak yürürlüğe girdi.

Taraflar, protokolün hayırlı olması temennisinde bulundular.

 

 

13-10-201713-10-201713-10-201713-10-2017

KOCAHIDIR MAHALLESİ PAŞA ÇEŞME CAD. BLOK NO 6 İÇ KAPI NO1 - 288 214 10 74 288 214 20 21

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.