KIRKLARELİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Kitap Kurdu" Projesi

İl Milli Eğitim Müdürümüz Murat AŞIM 12 Mayıs 2017 günü İlimiz Mustafa Dalcalı Ortaokulunca yürütülen"Kitap Kurdu" projesi kapsamında kitap okuma etkinliğine katıldı
Kitap Kurdu" Projesi

İlimiz Merkez Mustafa Dalcalı Ortaokulu tarafından yıl boyunca yürütülen ‘’Kitap Kurdu Projesi’’ kapsamında yürütülen etkinliklerin sonuncusu 200 konutlar parkında öğrenci ve velilerin katılımıyla gerçekleştirildi.

Yapılan etkinliklerde öğrenci ve velilerle birlilikte her yerde her alanda kitap okuma alışkanlığının kazandırılması hedeflendiği belirtildi.Yapılan etkinliklerde öğrenci ve velilerle birlikte kitap okuması, okunan kitapların değerlendirilmesi, Kitap Kurdu Projesi kapsamında yapılan çalışmaların öğrenci ve veliler tarafından değerlendirilmesi ve kitap okuma pikniği ile 12:30 a kadar sürdü.Park alanında yapılan etkinliklerin sonrasın da Mustafa Dalcalı Okul Aile Birliğinin organize ettiği mangal etkinliği tüm okul öğrenci ve velilerin katılımıyla okul bahçesinde devam etti.Yapılan bu etkinliklerle hem okul-veli kaynaşması hem de kitap okuma alışkanlığının kazanılması sağlanarak ikisi bir arada etkinlikleri tamamlandı.

Etkinlikler kapsamında konuşan Okul Müdürü Hidayet AS;"okulumuzda 2016-2017 Eğitim Öğretim yılı boyunca devam eden ve olumlu geri dönütleri ile birlikte devam ettirilmesi planlanladığımız Kitap Kurdu Projemizin son etkinliğini bugün gerçekleştirmiş olduk. Projemize ilk başladığımızda fark ettiğimiz yapılan sınavlarda ki okuduğunu anlayamama ve tam manasıyla yorumlayamama nedeniyle sorunun yanlış yorumlanması ve yanlış cevap sorunumuzu bu proje sayesinde azaldı.Öğrencilerimizi bir ağacın gölgesinde sınıfta koridorda kitap okuyarak zamanını geçirdiğini görebiliyoruz.Bu güzel dönütler öğrencilerimizin gelecekleri için bizleri de sevindirmektedir. Bu projede emeği geçen başta Milli Eğitim Müdürlüğümüz ve  İl Özel idaremiz olmak üzere bu piknikte katkılarını sunan Belediye Başkanlığımıza  teşekkür ediyorum." diye konuştu.

İl Milli Eğitim Müdürü Murat AŞIM : "Bu etkinlerde emeği geçen herkesi kutluyorum.Öğrenciler bizlerin geleceğidir; "Geleceğimizin güzel olması için bu tarz etkinliklerle öğrencilerimize ufukları genişleterek onların önlerini açmalıyız.Milli Eğitim Müdürlüğü olarak bu tarz etkinliklerde, projelerde bugün olduğu gibi her zaman destekçi ve yardımcı olacağız".dedi

Etkinlikte Konuşan İl Özel İdare Genel Sekreteri Ziya ESER; "Bu güzel ve farkındalık oluşturan proje için tüm emeği geçenleri tebrik ediyorum.Ayrıca bu projede kütüphanenin zenginleştirilmesi konusunda desteklerimizin bu kadar güzel dönüşlere dönüşmesi bizleride memnun etti.Umarım bu projenin devamı gelir.’’ dedi.

 

 

12-05-201712-05-201712-05-201712-05-2017

 

 

 

 

KOCAHIDIR MAHALLESİ PAŞA ÇEŞME CAD. BLOK NO 6 İÇ KAPI NO1 - 288 214 10 74 288 214 20 21

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.