KIRKLARELİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlimiz Merkez Şehit Mutlucan Kılıç Özel Eğitim Uygulama Merkezi ve Özel Eğitim İş Uygulama Merkezinin Açılış Töreni Yapıldı.

İlimiz Merkez Şehit Mutlucan Kılıç Özel Eğitim Uygulama Merkezi ve Özel Eğitim İş Uygulama Merkezinin açılışı Vali Yardımcısı Erdoğan BEYPINAR´ın katılımıyla 02 Mayıs 2017  Salı günü saat 10:00 da gerçekleştirildi.
İlimiz Merkez Şehit Mutlucan Kılıç Özel Eğitim Uygulama Merkezi ve Özel Eğitim İş Uygulama Merkezinin Açılış Töreni Yapıldı.

İlimiz Merkez Şehit Mutlucan Kılıç Özel Eğitim Uygulama Merkezi ve Özel Eğitim İş Uygulama Merkezinin açılışı Vali Yardımcısı Erdoğan BEYPINAR´ın katılımıyla 02 Mayıs 2017  Salı günü saat 10:00 da gerçekleştirildi.

Farklı yaş gruplarından engelli öğrencilerin eğitim gördüğü  okulun açılış törenine  Vali yardımcısı Erdoğan BEYPINAR, İl Milli Eğitim Müdürümüz Murat AŞIM, ilçe Milli Eğitim Müdürleri , daire müdürleri , Şehit Mutlucan  KILIÇ’ın ailesi,  okul müdürleri öğretmenler,  öğrenciler ve çok sayıda davetli katıldı

Açılış programı saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başladı, daha sonra İl Milli Eğitim Müdürümüz Murat AŞIM yaptığı konuşmada;

 “ 15 Temmuz gecesi ülkemizi, milletimizi, demokrasimizi, cumhuriyetimizi, aydınlık geleceğimizi  yok etmek isteyen vatan hainleri harekete geçmiş, milletin silahlarını yine bu aziz ve fedakar millete doğrultarak kanlı bir darbe girişiminde bulunmuşlardır. Ancak milletimiz kararlı duruşu ile sokakları meydanları doldurarak darbe girişimini ve darbecileri başarısızlığa uğrattı.

Şehitlerimiz ve Gazilerimiz 15 Temmuz gecesi cesaretleriyle dirayetleriyle kararlı ve dik duruşlarıyla tarih yazdılar. O gece meydanlarda tıpkı Çanakkale’de, İstiklal mücadelesinde olduğu gibi tek yürek olmuş bir millet vardı. Milletimiz kadınıyla erkeğiyle genciyle yaşlısıyla bir avuç hain teröriste vatan sahiplenme konusunda 1071 Malazgirt’deki kararlılığın aynısını gösterdi.İstiklal şairimiz merhum Mehmet Akif  ERSOY’un dediği gibi Asım’ın nesli diyordum ya nesilmiş gerçek işte çiğnetmedi namusunu o çiğnetmeyecek düsturundaki milyonlar tıpkı ecdatları ne yaptıysa aynısını yaptı.

15 Temmuz gecesi milletimiz bir kez daha destan yazarken hainlerin kurşunlarına bombalarına canını siper edenlerden birisi de genç şehidimiz Mutlucan kardeşimizdi.

Vatanını namusunu çiğnetmemek için korkusuzca ileri atılan genç kardeşimiz şehadet şerbetini içerek ölümsüzleşti.

Şehit Mutlucan Kılıç ismi serhat şehrimiz Kırklareli’de bir eğitim yuvasında yaşayacak. Şehidimizin ismini okulumuza vermekten onur ve gurur duyduk. Kılıç ailesi Ülkemiz için bir evladını feda etti. Mutlucan daha önce yalnızca onların evladıydı.Şimdi ise milletimizin yüreğine bastığı bir kahraman millet evladı olmuştur. Burada eğitim görecek binlercesi de onların evladı olacaktır.

Şehidimizi geri getiremeyiz fakat burada eğitim devam ettikçe adını ve aziz hatırasını burada yaşatmaya devam edeceğiz. Okulumuzun yavrularımıza eğitim camiamıza, Ülkemize hayırlı olmasını diliyor, saygılar sunuyorum” dedi.

Vali Yardımcımız Erdoğan BEYPINAR yaptığı konuşmasında ; “Şehit Mutlucan KILIÇ’ın ailesine, yakınlarına başsağlığı ve tekraren sabır  diliyorum. Evet o akşam elim bir hadise oldu milletimizin tarihinde ve bu gencecik vatan evladı bu topraklarda önceden tarih sahnesinde  Kırklareli tarihinde olduğu gibi bir  şehidimiz hainler tarafından maalesef toprağa verildi. Ama  bizim tarihimizde Türk tarihinde bu her zaman olmuştur. Bizim tarihimiz bu hainlerle ve bu mücadeleyle geçmiştir. İçimizde ya da  dışımızda  bu mücadele  geçmişte olduğu gibi gelecekte de aynen devam edecektir. Şehidimiz Mutlucan KILIÇ’ın ismi  bu eğitim yuvasına devletimiz tarafından verilmiştir,   adı sonsuza uzansın diye. Şehiterimiz zaten ölmemiştir ölmeyeceklerdir  diğer şehitlerimiz gibi.  Eğitim camiamızın da bu anlayışla canıyla kanıyla bu vatana hizmet eden insanlara minnet borcu vardır. Bu eğitim yuvamızı güzelleştirmek için öğretmenlerimizle öğrencilerimizle çalışmalarımızı yoğunlaştırmalıyız. Kırklareli mize vatanımıza hayırlı olsun, görevini yapan emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz.” Dedi.

Konuşmaların ardından  Vali Yardımcısı Erdoğan BEYPINAR   ve törene katılan protokol üyeleri,Şehit Mutlucan Kılıç Özel Eğitim Uygulama Merkezi ve Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi  ´nin açılışını gerçekleştirdiler. Açılışın ardından  Vali Yardımcısı Erdoğan BEYPINAR, İl Milli Eğitim Müdürümüz Murat AŞIM  ve beraberindeki protokol, resim sergisini gezerek ,öğrenciler, öğretmenler ve aileler ile sohbet ettiler. 

Şehit Mutlucan Kılıç Özel Eğitim Uygulama Merkezi  1 .Kademe ,Şehit Mutlucan Kılıç Özel Eğitim Uygulama Merkezi  2.Kademe, Şehit Mutlucan Kılıç Özel Eğitim Uygulama Merkezi İş Uygulama Merkezi  3 .Kademe, Şehit Mutlucan Kılıç Özel Eğitim Mesleki Eğitim  Merkezi  Müdürlüğü   olarak  okullar aynı binada  açıldı.

Şehit Mutlucan Kılıç Özel Eğitim Uygulama Merkezi ve Özel Eğitim İş Uygulama Merkezinde  Birinci Kademe 7. Sınıf, ikinci kademe 8.sınıf, üçüncü kademe 10.sınıf  toplam 25 sınıf, 5 atölye, 16 derslik  toplam üç yönetici, 40 öğretmen ve 10 yardımcı personel görev yapmaktadır.

02-05-201702-05-201702-05-201702-05-201702-05-201702-05-201702-05-201702-05-201702-05-201702-05-201702-05-201702-05-201702-05-201702-05-201702-05-201702-05-2017


KOCAHIDIR MAHALLESİ PAŞA ÇEŞME CAD. BLOK NO 6 İÇ KAPI NO1 - 288 214 10 74 288 214 20 21

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.