KIRKLARELİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Okul Öncesi ve İlkokul Öğrencilerine Yönelik Trafik Bilinci Kazandırılması Eğitimi

Okul Öncesi ve İlkokul Öğrencilerine Yönelik Trafik  Bilinci Kazandırılması Eğitimi

Bakanlığımız Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğü ile Türkiye Sürücü Eğitimcileri Konfederasyonu(TÜSEKON) arasında imzalanan protokol gereğince;“Trafik Bilinci oluşturmak, toplumsal farkındalığı arttırmak” konulu proje kapsamında, trafik kuralları ile trafikte uyulması gereken davranışları erken yaşlarda öğrencilerimizin zihnine yerleştirmek amacıyla, İlimiz ve ilçelerimizdeki yaklaşık 18390 Okul Öncesi ve İlkokul öğrencilerine yönelik olarak Trafik Bilinci Kazandırma Eğitimi semineri, 29 Mart 2017 Çarşamba günü verilmeye başlandı.

İlk olarak İlimiz Merkez Gazi Mustafa Kemal İlkokulu, Hamdi Helvacıoğlu İlkokululu, Ataürk İlkokulu, Ziya Gökalp İlkokulu ve Ahmet Yener İlkokulu öğrencilerine verilen eğitimin amacı, Karayolu Trafik Güvenliğinin sağlanması yönünde, okul öncesi ve ilkokul öğrencilerinin trafik bilincine duyarlılıklarının artırılması ve toplumsal bir farkındalığın oluşturulmasıdır.

Öğrencilerimize trafik adabı, trafik işaret ve levhalarının anlamları, öğrenci servislerine inme ve binme kuralları, yayaların karşıdan karşıya geçme kuralları, hız kuralları, emniyet kemeri takma ve yaya yolunu kullanma kurallarıyla ilgili eğitimler Motorlu Taşıt Sürücüleri Kurslarında görevli usta öğreticiler tarafından verilecektir.

“Trafik Bilinci Kazandırma Eğitimi Protokolü” çerçevesinde, Türkiye genelinde, okul öncesi ve ilkokul çağındaki yaklaşık 5,5 milyon çocuğa trafik eğitimi verilecektir.


 03-04-201703-04-201703-04-201703-04-201703-04-2017

 

KOCAHIDIR MAHALLESİ PAŞA ÇEŞME CAD. BLOK NO 6 İÇ KAPI NO1 - 288 214 10 74 288 214 20 21

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.