KIRKLARELİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Murat AŞIM, 12 Mart 2017 Pazar Günü Yapılacak Üniversiteye Girişte Birinci Aşama Olan YGS Öncesinde, Bir Mesaj Yayımladı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Murat AŞIM, 12 Mart 2017 Pazar günü yapılacak Üniversiteye girişte birinci aşama olan Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) öncesinde, bir mesaj yayımlayarak sınava girecek tüm öğrencilerimize başarılar diledi.
İl Milli Eğitim Müdürümüz Murat AŞIM, 12 Mart 2017 Pazar Günü Yapılacak Üniversiteye Girişte Birinci Aşama Olan YGS Öncesinde, Bir Mesaj Yayımladı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Murat AŞIM, 12 Mart 2017 Pazar günü yapılacak,İlimiz ortaöğretim okulları 12. sınıflarında öğrenim gören 3 bin 585 öğrencimizin katılacağı Üniversiteye girişte birinci aşama olan YGS öncesinde, bir mesaj yayımlayarak sınava girecek tüm öğrencilerimize başarılar diledi.

Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS)´nın eğitim hayatında öğrenciler için önemli dönüm noktalarından biri olduğunu vurgulayan İl Milli Eğitim Müdürümüz Murat AŞIM; “Geleceğimizi emanet edeceğimiz değerli öğrencilerimizin, büyük bir azim ve çabayla hazırlandıkları YGS sınavında başarılı olacaklarına inanıyoruz. Öğrencilerimizin uzun çalışmaları sonunda yaşamlarını şekillendirmek için üniversiteyi kazanması, eğitimlerine mutlu olacakları bir yükseköğretim kurumunda devam etmesi en büyük dileğimizdir.” dedi.

Kıymetli Gençler; Üniversiteli olma yolunda ilk adımı bu hafta sonu yapılacak Yükseköğretime Geçiş Sınavı ile atmış oluyorsunuz. Biliyorum ki sizler elinizden geldiği ölçüde, en iyi şekilde bu sınava hazırlandınız. Bundan sonra yapmanız gereken kendinize güvenerek ve başarının sizin elinizde olduğuna inanarak sınava girmenizdir. Sahip olduğunuz   bilgi birikiminizi ve yorum gücünüzü kullanarak güzel sonuca ulaşacaksınız. Sonuç her ne olursa olsun mutlu bir hayatın anlamı, sınavlara yükleyeceğiniz anlamdan daha fazladır. Sınav esnasında ne kadar rahat olursanız, bilgi birikiminizi ve yorum gücünüzü daha rahat kullanırsınız. Başaracağınıza dair inancınızın, sınav sonuçlarıyla gerçekliğe dönüştüğünü göreceksiniz. Başarı, hak ettiğinizi düşündüğünüz değerdir. Başkalarının ölçüsü sizin başarınız olamaz.

Değerli Anne ve Babalar; Yavrularınızın heyecanı sizin de heyecanınız. Çocuğunuzun hayallerine ulaşabilmeleri için sizler de onlarla birlikte yoruldunuz. Çocuklarınıza her türlü imkanı sunma çabasında oldunuz. Beklentilerinizi çocuklarınızın mutluluğu üzerine inşa ettiniz. Gençlerimizin mutluluğu için bugün bizlere düşen her sonuçta onların yanında olacağımızı bir kez daha hatırlamaktır. YGS ve hiçbir sınav, kişiliği veya tümüyle başarıyı ölçen bir sınav değildir. Çünkü başarılı ve mutlu insan olmanın kriteri sadece iyi sonuç alınmış sınavlar olamaz. Çocuklarımızın en mutlu olduğu anlar, sizin onların yanında durduğunuz anlardır.

Bu duygu ve düşüncelerle sınava girecek bütün öğrencilerimize başarılar diliyor, sınavda görevli öğretmen ve yöneticilere kolaylıklar diliyorum.

KOCAHIDIR MAHALLESİ PAŞA ÇEŞME CAD. BLOK NO 6 İÇ KAPI NO1 - 288 214 10 74 288 214 20 21

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.