KIRKLARELİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“Kitap Kurdu Projesi” Kapsamında Mustafa Dalcalı Ortaokulunda Okuma Etkinliği Yapıldı.

İlimiz Merkez Mustafa Dalcalı Ortaokulunda "Kitap Kurdu Projesi"Uygulanmaya başladı.“Kitap Kurdu Projesi” kapsamında Mustafa Dalcalı Ortaokulunda İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Murat AŞIM´ın katılımıyla Okuma Etkinliği Yapıldı.
“Kitap Kurdu Projesi” Kapsamında Mustafa Dalcalı Ortaokulunda Okuma Etkinliği Yapıldı.

15 Aralık 2016 günü İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Murat AŞIM´ın katılımlarıyla İlimiz Merkez Mustafa Dalcalı Ortaokulu öğretmen,öğrenci ve velilerin de iştirakiyle "Kitap Kurdu" Projesi" kapsamında okuma etkinliği yapıldı.

Bilişim dünyasının ilerleyişi ve internetin toplum hayatının her alanına  girmesiyle birlikte kitap okuma alışkanlığının azalmasına bağlı olarak  öğrencilerin  okuduğunu anlama ve yorumlamada oluşan sıkıntıların önüne geçme amacıyla öğrencilere kitap okuma alışkanlığının öneminin kavratılıp  sürekliliğini sağlamak amacıyla İlimiz Merkez Mustafa Dalcalı Ortaokulu Müdürü Hidayet AS ve Türkçe Öğretmeni Hazer AYYILDIZ koordinesinde  ‘’Kitap Kurdu Projesi’’ uygulanmaya başlanmıştır.

Bu doğrultuda İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz ve okul aile birliği katkılarıyla okul kütüphanesine öğrencilerle birlikte renklendirme çalışmaları yapılmış, İl Özel İdaresi desteği ile kütüphane kitaplığı zenginleştirilmiştir.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Murat AŞIM, etkinlikte yaptığı konuşmada; “Kitap Kurdu Projesi” anlamlı ve güzel bir proje, emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Kitap en iyi arkadaştır bu açıdan sevgili çocuklarımıza kitap okuma alışkanlığını kazandırmalıyız. Kitap okuma alışkanlığı kazanmış çocuk geleceğe daha güvenle bakıyor, daha mutlu ve daha başarılı oluyor. Bu projenin diğer okullarımız tarafından örnek alınıp uygulanması gerektiğine inanıyorum" dedi.

Proje kapsamında her sınıfta belirli derslerde velilerle birlikte öğrencilerin kitap okumaları ve yorumlama çalışmaları yapılmaya başlanmıştır. Ders saatleri dışında da kütüphanede kitap okuma çalışmaları yapma imkanları verilmiştir.

Projenin ilerleyen aşamalarında ilimizde bulunan yazarların davet edilmesi, yıl sonunda ilimiz kurumlarının desteği ile kitap okuma etkinlikleri yapılması ve kitap okumanın önemiyle ilgili konferans çalışması yapılması hedeflenmektedir.

Projenin amacı okul kütüphanesini öğrenci seviyelerine uygun güncel kitaplarla ve süreli yayınlarla zenginleştirip ilgi çekici hale getirerek farkındalık oluşturmak, öğrencilerimize kitap okuma alışkanlığını kazandırmaktır..

Projenin hedefleri:

1.Öğrencilerin  eğitim ve öğretim hayatlarında kitap okumanın faydaları hakkında farkındalık  sağlamak.

2-Milli Eğitim Bakanlığı Okul Öncesi Eğitim ve İlköğretim Kurumları yönetmeliği İlkelerine, ilköğretim Kurumlarının Kuruluşuna ve Amaçlarına uygun öğrenci sorumluluk bilincini ve duygusunu geliştirmek.

3-Öğrencilerin okuduğunu anlama ve yorumlama  yeteneklerini artırmak ve pekiştirmek.

4. Kitap okuma alışkanlığı ve devamlılığını sağlamak.

5. Okul hayatında ve sosyal hayatta paylaşma ve sahiplenme duygusunu geliştirmek.

5-Öğrencilerimizin Kişisel Potansiyellerinin gelişimine katkı sağlamaktır.  

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Murat AŞIM, böyle anlamlı ve güzel projede emeği geçen tüm öğretmen, öğrenci ve ilgililere teşekkür etti.

15-12-201615-12-201615-12-201615-12-201615-12-201615-12-201615-12-201615-12-201615-12-201615-12-201615-12-201615-12-2016

 

 

                                                             

 

 

 

 

KOCAHIDIR MAHALLESİ PAŞA ÇEŞME CAD. BLOK NO 6 İÇ KAPI NO1 - 288 214 10 74 288 214 20 21

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.