KIRKLARELİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Murat AŞIM´ın 2016-2017 Eğitim-Öğretim Yılı Açılış Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Murat AŞIM 2016-2017 eğitim-öğretim yılının başlaması münasebetiyle öğrencilere,öğretmenlere,yöneticilere,tüm eğitim çalışanlarına ve velilere yönelik mesaj yayınladı
İl Milli Eğitim Müdürümüz Murat AŞIM´ın 2016-2017 Eğitim-Öğretim Yılı Açılış Mesajı

        Yeni eğitim öğretim yılına yeni umutlar, yeni heyecanlarla yine azimli, yine güçlü bir başlangıç yapıyor olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Attığımız her adımda, aldığımız her kararda 50 bin´e yaklaşan öğrencimiz ve yaklaşık 3.500 öğretmenimizin sorumluluğunu omuzlarımızda taşıyoruz.

      Kırklareli´nde başarıyı ve kaliteyi kalıcı hale getirmek, her zaman her yerde ve her şartta daha iyiye ulaşmak, bilimsel ve teknik gelişmeleri özümseyip bunları eğitime uygulamak için çabalıyoruz. Geleceğimizin teminatı olarak gördüğümüz evlatlarımızı, zamana ve geleceğe yön veren, değerlerine sahip çıkan ve bu ülkenin ihtiyacı olan nesiller olarak yetiştirmek için çalışıyoruz.

     Akademik eğitimle birlikte değerler eğitimini de önemsiyoruz bu bağlamda ülkemize yönelik tehditlerin en çok istismar ettiği alanların başında da eğitimin geldiğinin altını özellikle çizmemiz gerekiyor. Eğitim sistemimizde var olduğu anlaşılan, 15 Temmuz darbe girişiminde yer alan ihanet çetelerinin istismar ettiği açıkları süratle kapatarak yolumuza devam etmek mecburiyetindeyiz.

     Bugün aynı zamanda Gaziler günü. Şehit ve gazilerimizi şükran ve minnetle anıyoruz. Unutulmamalıdır ki 15 Temmuz kahramanlarını bu Ülkenin öğretmenleri yetiştirdi. Çocuklarımıza Çanakkale’yi, Kurtuluş Savaşını, Dumlupınar’ı anlatan, Gazi Mustafa Kemal’leri, Ömer Halisdemir’leri yetiştiren öğretmenlerimize de şükranlarımızı arz ediyoruz.

       Amacımız sadece doktor, mühendis, avukat yetiştirmek olmamalı. Yetiştirdiğimiz öğrencilerimize sevgiyi, saygıyı, hoşgörüyü, dürüstlüğü, sabrı, yardımseverliği de öğretmeliyiz. Aile birliğine önem veren, çevreye ve canlılara duyarlı, okumaya değer veren ve bol okuyan, vatanını, milletini seven, ülkesine, milletine faydalı olabilen insanlar yetiştirebiliyorsak çok önemli bir iş yapıyoruz demektir. Her bir öğrencimizi yeteneğine göre, fırsat eşitliği sağlayarak, bireysel olarak düşünerek yetiştirmeliyiz. İleri teknoloji üretmek zorundayız. Bunu da sadece test çözen değil, proje üretebilen nesiller ile sağlayabiliriz.

 Değerli Öğretmenlerimiz,

       Milli Eğitim teşkilatının en önemli unsuru olan siz öğretmenlerimize iyi bir nesil yetiştirmek adına büyük görev düşüyor. Sizlerden öğrencilerimize nadide bir fidan gibi yaklaşmanızı, onları sürekli motive etmenizi ve özgüvenlerini oluşturmanızı, onlara aynı zamanda değerler eğitimini vermenizi ve bu eğitimlerin kazanıma dönüştürülebilmesi için de özverili bir biçimde çalışmanızı istiyoruz. Çünkü biz öğrencilerimizin başarılı olması kadar iyi bir nesil olmalarını da önemsiyoruz.

Saygıdeğer Velilerimiz,

       Bize emanet ettiğiniz evlatlarınız bizim de evlatlarımızdır. Çünkü onlar bizim de geleceğimizdir. Okullarımızda en iyi şekilde yetişmeleri ve geleceğe hazırlanmaları noktasında elimizden gelenin en iyisini yapacağımızdan hiç şüpheniz olmasın.

Sevgili Öğrencilerimiz;

       Yaşadığımız günün en anlamlı varlıkları ve geleceğimizi sahiplenme durumunda olan sizlersiniz. Okulu güzelleştiren, öğrencilerin arkadaşlık ve dostlukları ile öğretmenlerin öğrencilerde birikmiş olan sevgi ve hasretleridir. Güzelce ve emek harcanarak sizler için hazır hale getirilmiş okullarımızın hakkını vererek bu yılı tamamlayacağınıza inanıyoruz. Ümit ediyoruz ki; derslerinize çalışarak, öğrenerek ve okumayı severek okul hayatınızı tamamlayacaksınız. Bugün bizler için nasıl değerliyseniz yarının yetişkini olacağınız dünya içinde kıymetli bir insan haline geleceksiniz.

       2016-2017 Eğitim-Öğretim Yılının Milli Eğitim camiasına, tüm öğrenci, öğretmen ve velilerimize hayırlı olmasını ve ülkemiz için başarılara imza atabileceğimiz verimli bir yıl olarak geçmesini diliyorum.

 

                                                                                                                        Murat AŞIM

                     İl Millî Eğitim Müdürü

KOCAHIDIR MAHALLESİ PAŞA ÇEŞME CAD. BLOK NO 6 İÇ KAPI NO1 - 288 214 10 74 288 214 20 21

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.