KIRKLARELİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Hüseyin KALKAN' ın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Mesajı.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Hüseyin KALKAN' ın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Mesajı.

Kadim tarihimiz boyunca medeniyetimizi atiye taşımak üzere bilime ve sanata gönül veren, yetiştirdikleri evlatlar ile aziz vatanımızın bekasını daim kılan kadınlarımız ile büyük ve güçlü bir ülke olmanın haklı gururunu yaşıyoruz.

En zor şartlarda dahi azim, irade ve fedakârlıklarıyla, Nene Hatunların, Şerife Bacıların kararlılığı ile Türk kadınları, hayatın her alanında kabiliyetlerini göstermekte tereddüt etmezler.

Aile kavramını yücelten kadınlarımız, milli ve manevi değerlerimizin nesiller boyu taşınmasında, güçlü ve özgüven sahibi bireylerin yetişmesinde en büyük paya sahiptir. Atiye hazırladıkları nesiller ile ülkemizin yarınlarını şekillendiren güçlü varlıkları ile ilham veren değerli kadınlarımız, geçmişte olduğu gibi bugün de milletimizi emin adımlarla aydınlık bir istikbale taşıyacaktır.

Toplumu ayakta tutma noktasında kadınlarımız, önemli bir vazifeyi ifa ediyorlar. Onların omuz vermediği, sahip çıkmadığı hiçbir hareketin başarıya ulaşması mümkün değildir.

Bu duygularla başta bu topraklar için gözünü kırpmadan canını veren şehit kadınlarımız ve Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün merhum annesi Zübeyde Hanım olmak üzere tüm kadınları saygıyla selamlıyor ve '8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü kutluyorum.

    Hüseyin KALKAN      
İl Milli Eğitim Müdürü  

KOCAHIDIR MAHALLESİ PAŞA ÇEŞME CAD. BLOK NO 6 İÇ KAPI NO1 - 288 214 10 74 288 214 20 21

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.