KIRKLARELİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürü Hüseyin KALKAN' nın 2022-2023 Eğitim Öğretim Yılı Yarı Yıl Tatili Mesajı.

İl Milli Eğitim Müdürü Hüseyin KALKAN' nın 2022-2023 Eğitim Öğretim Yılı Yarı Yıl Tatili Mesajı.

Sevgili öğrencilerimiz, değerli öğretmenler ve saygıdeğer velilerimiz; 2022- 2023 eğitim öğretim yılının birinci dönemini tamamlamış bulunuyoruz.

Sevgili öğrencilerim, okulların bir hayat sahnesi olduğunu unutmayınız. Hayat okulu içerisinde başarılar da başarısızlıklar da vardır. Karneniz, bu eğitim ve öğretim yılında alınan tüm notlarınızın ortalamasıdır ve derslerdeki akademik bilgi düzeyini gösterir. Kendinizi iyi tanıdığınız ve çalıştığınız takdirde daima başarılı olacağınıza dair inancınızı asla yitirmemelisiniz. Yarıyıl tatilini; hem dinlenmek hem de kendinizi, yaşadığınız çevreyi tanımak, ilgi alanlarınıza göre dünyada yaşanan gelişmeleri daha yakından takip etmek için de bir fırsat olarak görmenizi isterim. Bol bol kitap okuyarak sağlık ve mutlulukla güzel bir tatil geçirmenizi dilerim.

Bugünün ve yarının tüm alanlardaki başarıları, eğitimin esas uygulayıcıları öğretmenlerin eliyle olacak. Bu amaçla emeklerini ortaya koyan, şehrimizde görev yapan tüm öğretmenin her birine ayrı ayrı teşekkür eder, huzurlu bir tatil dilerim.

Kıymetli velilerimiz, çocuklarımız, bizim en değerli varlıklarımızdır. Onlar için ne kadar çok çalışsak azdır. Sizlerin de bu bilinçle her zaman olduğu gibi geride bıraktığımız eğitim ve öğretim döneminde de çocuklarınızın yanında olduğunuzun farkındayız. Göstermiş olduğunuz üstün gayret ve fedakârlıkların devam etmesi temennisindeyiz.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) takvimine göre okullarımız 20 Ocak 2022 günü kapanacak ve 6 Şubat 2022 günü açılacak. Sevgili öğrencilerimizi, değerli meslektaşlarımı ve kıymetli velilerimizi kutluyor, saygı ve sevgilerimi sunuyorum.  Sağlıklı ve huzurlu bir şekilde dinlenmiş olarak ikinci dönemde tekrar buluşmak ümidiyle. Hepinize iyi tatiller diliyorum.

 

Hüseyin KALKAN

İl Milli Eğitim Müdürü

KOCAHIDIR MAHALLESİ PAŞA ÇEŞME CAD. BLOK NO 6 İÇ KAPI NO1 - 288 214 10 74 288 214 20 21

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.