KIRKLARELİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Hüseyin KALKAN' ın Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Kırklareli'ne Gelişinin 92. Yıl Dönümü Mesajı.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Hüseyin KALKAN' ın Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Kırklareli'ne Gelişinin 92. Yıl Dönümü Mesajı.

"Bugün Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ilimize teşriflerinin 92. Yıl dönümünü yâd ederken aynı heyecan, sevinç ve gururu bir kez daha duymanın mutluluğu ve kıvancı içerisindeyiz."

 

Aziz Türk Milletinin hak ettiği demokratik, çağdaş ve tam bağımsız  bir hukuk devletini kuran, Türkiye Cumhuriyeti'nin ilk Cumhurbaşkanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk 20 Aralık 1930 Cumartesi günü saat 15.30'da Kırklareli'mize teşrif etmiş ve coşkulu bir kalabalık tarafından karşılanmıştır. O'nu karşılamak ve yakından görmek isteyen hemşerilerimiz O'nun şehre gelişi ile büyük bir mutluluk ve onur yaşamışlar, bu heyecan ve gururla yıllardır Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün izinden hiçbir zaman ayrılmamışlardır.

 

O günlerde her türlü zorluğu insan üstü bir azimle ve inançla aşarak, büyük zaferler ile Vatan kıldığımız ülkemizi ve Cumhuriyetimizi, bugün de Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün hedef gösterdiği şekilde tam bağımsız olarak muasır medeniyetler üzerine çıkarmak ve "Millete efendilik yoktur, hizmet vardır" düsturuyla ülkemize ve aziz milletimize en iyi şekilde hizmet etmek için gece, gündüz hiç durmadan, yorulmadan çalışmaya devam etmek hepimizin boynunun borcudur. Bu şekilde güzel ülkemizi güçlü, müreffeh ve dahi muasır medeniyetlerin üstünde gelecek nesillerimize teslim edebiliriz.

 

          Bu duygu ve düşüncelerle, bir kez daha Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, kahraman silah arkadaşlarını ve bu toprakları bize vatan yapan tüm aziz şehitlerimizi rahmetle yâd ediyor, gazilerimizi minnet ve şükranla anıyor ve Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Kırklareli'ne gelişinin 92. yılını en içten dileklerimle kutluyorum.

 

 

 

                                                                                                                                                                                                                                     Hüseyin KALKAN

                                                                                                                                                                                                                                  İl Milli Eğitim Müdürü

KOCAHIDIR MAHALLESİ PAŞA ÇEŞME CAD. BLOK NO 6 İÇ KAPI NO1 - 288 214 10 74 288 214 20 21

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.