KIRKLARELİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Hüseyin KALKAN'ın "3 Aralık Dünya Engelliler Günü" Mesajı.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Hüseyin KALKAN'ın

 Hayatın önlerine çıkardığı tüm zorluklara rağmen herkes kadar başarılı, herkes kadar üretken olabildiklerini birçok alanda kanıtlayan özel bireylere, özellikle de eğitim yolculuğumuzda birlikte yol aldığımız özel eğitime ihtiyacı olan öğrencilerimize karşı sorumluluğumuzu 3 Aralık Dünya Engelliler Günü vesilesiyle bir kez daha hatırlıyor ve onları anlamaya çalışıyoruz.

 Unutmayalım ki sağlıklı her insan, yarının engelli adayıdır. Zihinsel ve bedensel yetersizlikler, bir kusur değil sadece farklılıktır. Aslında en büyük engel empatiden yoksun bireylerdir.Duyarsız kaldığımız her nokta bizler için bir engel oluşturur. Bu yüzden toplumsal bilinç ve farkındalığın artması için bugün anlamlı ve özel bir gündür. Hayatın tüm alanlarında yer alan engelli bireylerin yaşama tutunmalarını sağlamak ve onlara toplumun ayrılmaz bir parçası olduklarını hissettirmek hepimizin görevidir.

 Özel öğrencilerimize ve onları büyük fedakarlıklarla yetiştiren ailelerine, özveriyle görev yapan engelli personellerimize sağlıklı ve huzurlu bir hayat diliyor, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü'nün tüm dünyada engelli bireylerin yaşam kalitesini yükseltecek çalışmaların yapılmasına, onların sorunlarına kulak verilmesine ve toplumsal farkındalığın artmasına vesile olmasını temenni ediyorum.

  Hüseyin KALKAN

İl Milli Eğitim Müdürü

 

 

KOCAHIDIR MAHALLESİ PAŞA ÇEŞME CAD. BLOK NO 6 İÇ KAPI NO1 - 288 214 10 74 288 214 20 21

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.