KIRKLARELİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Hüseyin KALKAN' ın 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Hüseyin KALKAN' ın 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e Başöğretmenlik unvanının verildiği bu anlamlı günün yıl dönümünde, ülkemizin dört bir yanında vazifelerini icra eden tüm meslektaşlarımın "Öğretmenler Günü" nü kutluyorum.

 

Malzemesi insan olan bu yüce meslek bizlere bir kalbe bir hayata dokunup belki de yenidünyalar keşfetme, gizlide kalanı ortaya çıkarıp bir insan yaşamına yol haritası çizme şansını bahşetmiştir. Çünkü öğretmen aslında bir yol açıcı, kutlu bir dönüştürücüdür. Başöğretmen Mustafa  Kemal Atatürk  "Eserinin üzerinde imzası olmayan yegâne sanatkar öğretmendir." sözleriyle bunu en güzel şekilde dile getirmiştir. Bir çocuğu, bir genci, bir insanı şekillendirmek, ona yol gösterici olmak, yoluna ışık tutmak aynı zamanda toplumu, geleceği, ülkenin umudunu da aydınlatmak demektir. Bu ulvi vazifeyi büyük bir sevgiyle, tutkuyla, inançla yerine getiren öğretmenlerimiz sayesindedir ki bu topraklarda insanlarımız yüzü hep ileriye dönük olarak yol almıştır.

 

Milletimizi ve değerlerimizi günden güne daha ilerilere taşıyan her devlet ve bilim insanının ardında, onlara yol gösteren ve istikamet belirleyen öğretmenlerin varlığı söz konusudur. Onların rehberliğinde geçmişini iyi tanıyan, bugününü iyi değerlendiren ve geleceğini de doğru şekilde planlayan bir nesil yetişmektedir.

 

Bu duygu ve düşünceler içerisinde Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e Millet Mektepleri Başöğretmenliği unvanının verilişinin 94. yılı kapsamında idrak ettiğimiz bu anlamlı gün vesilesiyle tüm öğretmenlerimizin "24 Kasım Öğretmenler Günü" nü tebrik ediyor;

 

Şehit olan öğretmenlerimiz başta olmak üzere ahirete irtihal etmiş tüm öğretmenlerimizi rahmetle anıyor,  gazi öğretmenlerimize şifalar diliyor, mesleğe yeni başlayan genç arkadaşlarıma başarılı ve huzurlu bir meslek hayatı temenni ediyor, emekli olmuş öğretmenlerimize de hizmetleri dolayısıyla şükranlarımı sunuyorum.

 

  Hüseyin KALKAN

İl Milli Eğitim Müdürü

KOCAHIDIR MAHALLESİ PAŞA ÇEŞME CAD. BLOK NO 6 İÇ KAPI NO1 - 288 214 10 74 288 214 20 21

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.