KIRKLARELİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Hüseyin KALKAN' ın 'Kurban Bayramı' Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Hüseyin KALKAN' ın 'Kurban Bayramı' Mesajı

Bayramlar, insanların birbirine koştuğu, paylaşma, barış, dostluk, kardeşlik ve beraberlik, duygularının en üst düzeyde sımsıkı yaşandığı günlerdir. İnsan topluluklarını millet olma şuuruna ulaştıran, aynı hisler etrafında birleştiren işte bu değerlerdir.

Geleceğe büyüyen bir umutla bakmaya vesile olan bayramlarda keyifli anılarıyla sohbetlerini bezeyen büyüklerimizi ziyaret ederek, bayramların bitmesini hiç istemeyen çocuklarımızı sevindirerek gönülleri kazanmalıyız. Hani zaman zaman, günün imkânlarını göz ardı eden "Nerde o eski bayramlar" minvalinde yakınmalar duyar, hemen katılırız o seslere. Aslında hepimiz, bunun altında yatan temel sebebi enine boyuna düşünmeliyiz. Bayramı, bayram gibi yaşamak, yaşatmak zor olmasa gerek. İş gelip bizlere dayanıyor. Azalmayan bir heyecanla hemen yakınlarımıza uzanmamız yeter.

Derin duyarlılıkların yön verdiği bayram günlerini, manevi önemine uygun şekilde yaşamalı ve yaşatmalıyız. Emin olun, inceliklerle sarıp sarmalanan çocuk sevinciyle bayram sevincini buluşturduğumuzda bugünün bayramları da eski bayramlar gibi olacak. Unutmayalım ki, böylesine anlamlı günlerde belli dikkatler edinip, hassasiyetler kazanan kalplerimizdeki sevinç bizi esenliğe ulaştıracak.

Çocuk sevinciyle bayram sevincinin buluştuğu; paylaşmaya, kardeşliğe ve umuda yer açan bir bayram yaşamanız dileğiyle Kurban Bayramınızı en içten duygularımla tebrik ediyor; bu mübarek bayramın, milletimiz, İslam âlemi ve tüm insanlığa hayırlar getirmesini, kurtuluşumuza vesile olmasını Cenabı Allah'tan diliyorum.

                                                                                                                                                                                                                                                                                   Hüseyin KALKAN

                                                                                                                                                                                                                                                                               İl Milli Eğitim Müdürü

KOCAHIDIR MAHALLESİ PAŞA ÇEŞME CAD. BLOK NO 6 İÇ KAPI NO1 - 288 214 10 74 288 214 20 21

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.