KIRKLARELİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürü Hüseyin KALKAN' ın 2022 LGS Mesajı.

İl Milli Eğitim Müdürü Hüseyin KALKAN' ın 2022 LGS Mesajı.

Sevgili öğrenciler,

Sizler bizim için rakamla ölçülemeyecek kadar değerlisiniz. Bunun için LGS'de ve bundan sonraki sınavlarda alacağınız tüm puanları, sadece derslerinizdeki güçlü ve zayıf yönlerinizi değerlendirme aracı olarak görüyoruz.

Sınavda alacağınız puanın kişiliğinizi ve karakterinizi yansıtmayacağını, sadece bilginizi ölçeceğini unutmadan; stresten ve kaygıdan uzak, bugüne kadar yapmış olduğunuz hazırlıklara ve bilginize güvendiğiniz bir sınav geçirmenizi diliyorum.

Saygıdeğer Veliler;

         Bir ölçme aracı olsa da evlatlarımızı sadece alacakları notlarıyla değerlendirmemiz mümkün değildir. LGS'ye hazırlık sürecindeki görev ve sorumluluklarınız şimdilik sona erdi; sıra sınav sonrasındaki sorumluluklarınıza geldi.  Bundan sonra alacakları puanları bir kenara bırakarak, çocuğunuzu anlamaya yönelik iletişim yolları geliştirmeli, ilgi ve yeteneklerini destekleyici çalışmalar yapmalı ve en önemlisi gerçekçi beklentiler içinde olmalısınız. Ancak bu sayede gelişimlerine ve okul başarılarına katkıda bulunacağınızı unutmayınız.

 

          05 Haziran Pazar günü yapılacak olan Liselere Geçiş Sistemi Merkezi Sınavda tüm öğrencilerimize zihin açıklığı ve başarılar diliyorum.

 

                                                                                                                     Hüseyin KALKAN 

                                                                                                                                                                                                                              İl Milli Eğitim Müdürü

KOCAHIDIR MAHALLESİ PAŞA ÇEŞME CAD. BLOK NO 6 İÇ KAPI NO1 - 288 214 10 74 288 214 20 21

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.