KIRKLARELİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürü Hüseyin KALKAN'nın "Hayat Boyu Öğrenme Haftası" Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürü Hüseyin KALKAN'nın

Bireysel ve toplumsal gelişimle istihdamı ön plana alarak örgün eğitim dışında kalan öğrenme etkinliklerine katılım kültürünün geliştirilmesi ve yaygınlaştırılması için haziran ayının ilk haftası, "Hayat Boyu Öğrenme Haftası" olarak kutlanıyor.

Kadim kültürümüzde de ilim öğrenmenin, ilimle hemhal olmanın yaşı ve zamanı yoktur. Mazimizden gelen bu anlayış  'Her yerde, her zaman, herkes için eğitimi' destekliyor. Halk eğitimi merkezlerimiz, içinde öğrenme ateşini tutuşturan her vatandaşımıza hizmet veriyor.

Büyük bir hızla değişen ve gelişen dünyamız adeta bir sınıf gibidir ve bizler de her daim bu sınıfta hayat boyu öğrenen bireyleriz. Bizler öğrenmekten ve öğretmekten asla vazgeçmiyor ve öğrenmeyi sürekli kılıyoruz, çünkü biliyoruz ki hayat boyu öğrenen bireyler hayat boyu mutlu olan insanlardır.

Öğrenme etkinliklerini bir yaşam biçimi haline getiren, ilgisini ve merakını her daim diri tutan, yeni bir şey öğrenmenin hazzına varan bireylerle daha güçlü bir gelecek hedefimize vakıf olacağız. Bu yıl "Hayat Boyu Öğrenme Haftası"nın toplumda farkındalığın artmasına vesile olacağına inanıyor buradan 1-7 Haziran "Hayat Boyu Öğrenme Haftası"nı en içten dileklerimle kutluyorum.

                                                                                                                                                                                                                                                                     Hüseyin KALKAN

                                                                                                                                                                                                                                                                 İl Milli Eğitim Müdürü

KOCAHIDIR MAHALLESİ PAŞA ÇEŞME CAD. BLOK NO 6 İÇ KAPI NO1 - 288 214 10 74 288 214 20 21

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.