KIRKLARELİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Kırklareli Üniversitesi ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü Arasında İş Birliği Protokolü İmzalandı.

Kırklareli Üniversitesi ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü Arasında İş Birliği Protokolü İmzalandı.

Kırklareli Üniversitesi ile Kırklareli İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında, karşılıklı iş birliği ve ortak anlayışı teşvik etmek, geliştirmek, eğitsel ve bilimsel konularda faaliyetlerde bulunmak amacıyla 16.03.2022 tarihinde Kırklareli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Bülent ŞENGÖRÜR ve İl Milli Eğitim Müdürü Hüseyin KALKAN tarafından iş birliği protokolü imzalandı.

Protokol kapsamında dört adet projenin hayata geçirilmesi kararlaştırıldı. Projeler;

 "Elim Sende Projesi" ile çocuklarda ve gençlerde özellikle dijital bağımlılık gibi davranış bağımlılık artış göstermiş olup,  pandeminin yeni normal sürecine uygun olarak bir eylem planı olarak "Elim Sende Projesi" ile Kırklareli İl Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı okullarda öğrenim gören öğrencilere yönelik gelişimsel destek çalışmaları yürütülmesi planlanmaktadır.

"Sağlıkta Elele Projesi" ile Kırklareli Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu öğrencilerinin Şehit Göktan Özüpek Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Sağlık Hizmetleri Alanı öğrencilerinin mesleki gelişimlerini desteklemek amacıyla planlanmış projedir.

"Sayıların Gücü Projesi" ile Kırklareli Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Matematik Bölümü öğrencilerinin Kırklareli'nde bulunan meslek liselerinde maddi açıdan eğitim güçlüğü çeken öğrenciler başta olmak üzere, pandemi döneminde konu eksiği olan tüm öğrencilere yardım etmek amacıyla planlanmış projedir.

"Tebeşirimden Dökülenler Projesi" ile Kırklareli Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı öğrencilerinin Kırklareli'nde bulunan ortaokullarda maddi açıdan eğitim güçlüğü çeken öğrenciler başta olmak üzere, pandemi döneminde konu eksiği olan tüm öğrencilere yardım etmek amacıyla planlanmış projedir.

İl Milli Eğitim Müdürü Hüseyin KALKAN imza töreninde yaptığı konuşmada, iş birliği protokolü kapsamında yer alan projelerin ilimiz eğitimine katkı sağlayacağına inanıyorum ve öğrencilerimize hayırlı olmasını diliyorum, dedi.

16-03-202216-03-202216-03-2022

KOCAHIDIR MAHALLESİ PAŞA ÇEŞME CAD. BLOK NO 6 İÇ KAPI NO1 - 288 214 10 74 288 214 20 21

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.