KIRKLARELİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Özel Çocuklara Özel Materyaller Tırı İlimize Ulaştı.

Özel Çocuklara Özel Materyaller Tırı İlimize Ulaştı.

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan Hanımefendi ile Millî Eğitim Bakanımız Sayın Mahmut Özer'in katılımıyla Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde düzenlenen törenle "7 Bölgeye 7 Tır İle Özel Eğitim Materyali" programı kapsamında özel çocuklara gönderilen özel materyaller tırı ilimize ulaştı.

Gönderilen özel materyaller İl Milli Eğitim Müdürümüz Hüseyin KALKAN, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Halil YÜCEL ve Özel Eğitim Materyalleri dağıtım komisyonu tarafından teslim alındı.

Millî Eğitim Bakanlığınca özel çocukların hak ettikleri yaşam düzeylerine ulaşabilmeleri ve bunu sağlayacak nitelikte eşit eğitim imkânlarından yararlanabilmeleri amacıyla 2018'de başlatılan "Özel Çocuklara Özel Materyaller" projesi kapsamında gönderim gerçekleştirilmiştir.

Materyal setleri, ilköğretim ve ortaöğretim okullarının bünyesinde açılan hafif ve orta-ağır düzeyde zihinsel yetersizlik; otizm, görme ve işitme yetersizliği olan öğrencilerin eğitim gördüğü özel eğitim sınıfları başta olmak üzere özel eğitim okullarına devam eden özel çocuklara ulaştırılıyor. Bu materyaller; kavram, okuma yazma, matematik, bilişsel beceriler, öz bakım, günlük yaşam, toplumsal uyum, sosyal iletişim gibi alanlardaki becerilerin kazandırılmasına yönelik hazırlanmış olup bu yolla öğrencilerin öğrenme ve üretme süreçlerinin zenginleştirilmesi hedefleniyor.

Bakanlığımızca "Özel Çocuklara Özel Materyaller Projesi"  kapsamında Şu ana kadar ülke genelinde 400 bin özel eğitim materyali okullarımıza gitti. 2022 yılı sonu itibarıyla 1 milyon materyali öğrencilerimize ulaştırılması planlanmaktadır. Söz konusu materyaller ile öğrencilerin öğrenme ve üretme süreçlerini zenginleştirmek hedeflenmektedir.

23-12-202123-12-202123-12-202123-12-2021

KOCAHIDIR MAHALLESİ PAŞA ÇEŞME CAD. BLOK NO 6 İÇ KAPI NO1 - 288 214 10 74 288 214 20 21

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.